banner461
banner195

Gözler Memur-Sen’de

2.6 Milyon Kişinin Gözü Memur-Sen’in Yaptığı Çalışmada Ekonomi yönetimi, Başbakanlığa göndermek üzere, memurun taleplerini içeren 9 maddelik kanun tasarısına son şeklini verdi. Şimdi 2.6 milyon kamu çalışanının gözü Başbakan Erdoğan’da.

Gözler Memur-Sen’de
21 Nisan 2014 Pazartesi 18:47

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 2.6 Milyon Kişinin Gözü Memur-Sen’in Yaptığı Çalışmada Ekonomi yönetimi, Başbakanlığa göndermek üzere, memurun taleplerini içeren 9 maddelik kanun tasarısına son şeklini verdi. Şimdi 2.6 milyon kamu çalışanının gözü Başbakan Erdoğan’da.

Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) ele alınan kamu çalışanlarının sorunları, önceki gün Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in üst düzey bürokratlarla düzenlediği toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıda, sendikaların KPDK’ da sunduğu 32 maddelik talepler ele alındı. Daha önce üzerinde anlaşılan 11 maddenin 9′u hakkında hazırlanan kanun tasarısına son şekli verildi. Çelik, daha sonra bu çalışmaları dün yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda diğer bakanlarla da paylaştı. 2.6 milyon kamu çalışanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak tasarının yasalaşmasını bekliyor.

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, Çarşamba günü müsteşarlar düzeyinde yapılan toplantıda, memurun taleplerinin bir kez daha konuşulduğunu söyledi. Anlaşılan 9 madde için hazırlanan kanun tasarısı üzerinde son rötuşların yapıldığını belirten Özdemir “Şimdi tasarı Başbakan’a sunulacak. Nihai kararı Başbakan’ın vereceği çalışmanın son şeklini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Özdemir, “Fazla çalışmaya ilişkin Başbakanlık genelgesi yayınlandı. 4B’li ve 4C’li hamile personele gece nöbeti ve gece vardiyası verilmemesi konusunda da genelgenin çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

Özdemir açıklamalarına şöyle devam etti: “Bizim özellikle üzerinde durduğumuz üniversiteli işçilerin memur olması, akademisyenlere zam verilmesi, 4C’lilerin kadroya alınması ile memura 1 derece verilmesi konuları da toplantıda konuşuldu.” Konuşulan konuların tamamının bir paket halinde Başbakan’a sunulacağı öğrenildi. Üniversiteli işçiler statü değişikliği ile memurluk istiyor. Akademisyenler maaş artışı bekliyor. 4C’liler kadroya geçmek istiyor. 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlar 1 derece talep ediyor. Polis ve öğretmenler başta olmak üzere şube müdürleri ve daire başkanları ek gösterge artışı bekliyor. Sertifikası olan 7 bin iş ve meslek danışmanı atama bekliyor. Disiplin cezalarının affı, Adaylıkta uyarma ve kınama cezası alanların memuriyetten çıkarılmasının engellenmesi, Özelleştirme nedeni ile araştırmacı olarak atanan müdür, genel müdür yardımcısı, genel müdürün talep etmesi halinde kariyerlerine uygun mühendis, mimar, avukat gibi kadrolara atanması, Sümer Holding’de çalışan sözleşmeli personelden işsizlik sigortası kesilmemesi, İş ve meslek danışmanlarının ek ödemelerinin artırılması, Nöbetçi memurluğu uygulamasının kaldırılması, Tapu kadastro çalışanlarının sorumluluğunun yeniden düzenlenmesi, İş yoğunluğu fazla olan mahkeme çalışanlarına fazla çalışma ücreti verilmesi, Emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık hizmet süresi sınırının kademeli olarak 35 yıla çıkarılması isteniyor”.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
Memursen üyesi olarak çok eksik bir çalışma ben yaptım oldu mantığı memurun sendikası memurun görüşünü almadan iş yapdığını zannediyo üniversiteli hizmetli geçici görev işyerimdeki yemek daha bir çok sorun var sayın başkan
Avatar
milliyetci muhafezakar - 4 yıl önce
Ünüverseteli işçiden size ne ünüverseteli hizmetli nolacak
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
5 senedir görevde yükselme sınavı bekliyoruz emekliliğimiz geldi ayıptır (spor bakanlığı)