banner461
banner195

Gülşehir İlçe MEM'e Ağır İtham.

Türk Eğitimsen Nevşehir Şubesinin yayın organı Nevtes.Org'ta yayımlanan "Gülşehir'de Kıssadan Hisse" adlı yazıda Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirme şube müdürlerinin işlerini liyakatsız yaptıkları iddia edilmektedir. Okuyucularımız için haberi yorumsuz sizlerle paylaşıyoruz.

Gülşehir İlçe MEM'e Ağır İtham.
10 Ocak 2014 Cuma 14:00

banner143
banner134

 "Gülşehir ilçe MEM, İlçe Temsilciğimizin yaptığı uyarı sonucunda 03.01.2014 Cuma günü saat:14:30’da Açık öğretim sınavında görev yapacak yeni bir görevlendirme listesi yayınlayarak yaptıkları hataların bir kısmını düzelttiler. Daha önceki görevlendirme listesinde   Gülşehir TES. adına yapılan görüşmede Tüm bunların nasıl olduğu sorulduğunda,  kesinlikle kasıtlı veya yanlı görevlendirilmelerin yapılmadığını, vicdanlarının rahat olduğunu, sehven hata yapıldığını, daireye girerken sendika gömleklerinin dışarıda bırakıldığı belirtilmişti. Yeni görevlendirme listesi ile bir kısım hataların düzeltilmesi Gülşehir İlçe MEM adına olumlu bir gelişme olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Ancak; Bu yayınlanan liste bile Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirilen kişi ya da kişilerin görevini ciddiye almadığını göstermektedir. Bir sınavda görev olacak öğretmen listesi üç sefer farklı bir şekilde yayınlanır mı? Yapılan bir sınavda görev alacak personel arasında hakkaniyetli görev dağılımı yapamayan Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirme Şube Müdürü, Gülşehir Milli Eğitimine, ne katabilir? Ahbap çavuş ilişkileriyle hasbel kader  3-5 aylık görevlendirmelerle, Gülşehir eğitimde de yerinde saymaya devam eder. Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe temsilciliğimiz adına yapılan görüşmede yıl sonuna kadar eşit görev dağılımının yapılacağı  belirtilse de NEVŞEHİR TÜRK EĞİTİM SEN olarak ilgilelere bu konuda güvenmiyoruz, Buradan SORUYORUZ ; “vicdanlarınız rahatsa; neden Cuma günü yeniden görevlendirme listesi yayınladınız? görev almayan öğretmenlere neden görev verdiniz?” Yeni görevlendirme yaparken yanlışların bir kısmından döndünüz ancak tamamını düzeltmediniz. Bunun da farkındayız.Sendika olarak eğitimcilerimizin ve eğitim çalışanlarımızın  hakkını aramaya ve korumaya devam edeceğiz.   TÜRK EĞİTİM-SEN olarak yaptığınız ve yapacağınız her yanlış uygulamanın takipçiyiz. Eğitim adına olumlu atılan her imzayı, yapılan her yenilik, her değişimi takdir ederiz, yapılan her yanlış uygulamayı, yandaşa torpile de dur deriz. Eğitim emekçisinin, personelinin hakkını da her platformda ararız. Sizleri eğitimciyi ve eğitim çalışanını mutsuz edecek, huzurunu kaçıracak uygulamalardan vazgeçirinceye kadar mücadelemiz sürecektir. "

 kaynak: www.nevtes.org


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kasıtlı kıyıma uğrayan - 4 yıl önce
az bile yazılmış eline koluna kalemine sağlık.
Avatar
mustafa - 4 yıl önce
bu haber tamamen uydurma yalan bir haberdir.kendi işini yapamayan bir yazıya bile zamanında cevap veremeyen kişilerin becerileri ortadadır.görev isteyipte verilmeyen isimleri söylesinler.görev verdildiği halde mazeretsiz sınava katılmayanlarıda açıklasınlar. taraflı haberler hiç yakışık almıyor. yandaşlık ve torpil sadece tes lilerde vardır.
Avatar
dost - 4 yıl önce
bu işler lafla olmaz gerçekse ispat lazım çamur at izi kalsın mantığı ile işler yürümez...
Avatar
katılıyorum - 4 yıl önce @mustafa
katılıyorum
Avatar
Garip - 4 yıl önce
bu tes neden doğru yapılanların karşısında durur hala anlamış değilim. zamanında ne kadar çok adam kayırdıklarını iyi biliriz. yine adam kayırmaya devam ediyorlar. bu tes li yöneticiler
Avatar
Gulşehırli - 4 yıl önce
Yazılanlar yanlıs ıse ilçe mem yonetıcılerı hukuk bılıyorlardır herhalde. Egıtımcıler olarak Tes yetkılılerıne tesekkür edıyoruz. Her haksız uygulamaya dur dıyorlar.
Avatar
ogretmen - 4 yıl önce
ogretmenr her yerde aynı. Benden olsun mantığı. 5 saatlik ekderste bile isliyor. Hak etmeyen kisillere makam tahsis etmek. Çok şükürki ülkede adalet ve hukuk tamamen ellerine gecmemis.
Avatar
aslan - 4 yıl önce @ogretmen
adalet ve hukuk kimin elinde zaten belli bu yaygarayı yapanlar kaç saatlik ek ders için yapıyor sanıyorsun komik olmayın lütfen