banner461
banner195

Gülşehir İlçesine Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Kuruluyor...

Nevşehir'de bir ilkin gerçekleştirileceğini belirten Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin yaptığı açıklamasında : "Gülşehir ilçemize biyolojik atık su arıtma tesisi kurulacak" dedi.

Gülşehir İlçesine Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Kuruluyor...
24 Kasım 2014 Pazartesi 12:13

banner143
banner134
Nevşehir'in, Gülşehir ilçesi Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan, Nevşehir Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin tamamlanmasıyla Gülşehir ilçesine bağlı Oğulkaya, Hamzalı ve Emmiler köylerinin evsel atıkları arıtılarak deşarj edilecek. 

Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin, inşaaat sahasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Tesisin çok az elektrik tüketeceğine dikkati çeken Ertekin, "Sistemin çalışmasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmayacağı için arıtma işlemi sonrasında çıkan su, doğaya ve insanlara zarar vermeyecek. Hatta kurulacak bir sistemle, arıtılan su, tarımsal sulamada kullanılabilecektir. Bu tesiste arıtılan suyun tarımsal alanda kullanılması için proje yapacağız. Arıtılan suyu da tarımsal üretimde kullanmayı planlıyoruz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
çok bilmiş - 3 yıl önce
arıtılan suyu kolay kolay tarımda kulllanamazsınız.mecbur kimyasal eklemeniz gerekecek.suyu deşarj ederken zorunlu olarak klor dozajı yapacaksınız.çıkan su ürünleri büyük bir ihtimalle yakacak.kimyasal eklemeden o iş olmaz.en azından ben öyle düşünüyorum.saygılar...