banner461
banner195

Gülşehir Sadabad Parkına Dolgu Yapılıyor.

Gülşehir Belediye başkanı Vahdi Arısoy, Sadabad Parkının durumu ne Olacak? sorusuna bakın ne cevap verdi...

Gülşehir Sadabad Parkına Dolgu Yapılıyor.
12 Nisan 2014 Cumartesi 09:01

banner143
banner134
1-Sadabad Parkının durumu ne Olacak?
Gülşehir Belediye başkanı Vahdi ARISOY,Sadabad parkı ile ilgili yaptığı açıklmada Kızılırmak'ın su seviyesinin Sadabad parkının seviyesinden yüksek olduğunu (bizim  teknik olarak tam bilemediğimiz 902 kotta olduğunu dolayısıyla 2 kot fazlılığının olduğunu belirtti) bundan dolayı Kızılırmak'ta HES'ten dolayı tutulan suyun Parka sızma yaptığını çevre mühendisleri ve bilim insanları ile yaptıkları görüşmelerde  bir kaç seçenek sunduklarını ancak şuan acil olarak Sadabad parkının kot seviyesini Irmak'ın üstüne çıkarmak ya da dengelemek için uygun saatlerde dolgu yaptıklarını dolgudan sonra parkın temizliği, çevre düzenlemesi ve ağaç dikim işlemlerinin yapılacağını belirtti. Ayrıca parkın daha işlevsel hale getirilmesi için çalışma içinde olduklarını söyleyerek parkın donanımsal hale getirilerek genişleyeceğini söyledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
musa - 4 yıl önce
Zaten nevsehirde piknik alani yoktu.bu iyi bi haber
Avatar
Fazlı KOÇ - 4 yıl önce
konu hes projesinin hatasını göstermektedir. hes projesi parka ve parkın konumuna zarar veriyor ise konu kanatimce mahkemelik yapılması gerekmektedir.hes projesinin sahipleri öngördükleri veya öngöremedikleri zararlardan dolayı kusur sorumlulukları vardır. parkın yeniden falliyette geçmesi için tüm tedbirleri maddi olarak karşılamak ile sorumludur. bu nedenle durumun tespiti ve maddi zararlarının talebi için belediyemizin konunun üstünde duruması gerektiği kanaatindeyim.
Avatar
Gülşehirli - 4 yıl önce
Hayırdır Fazlı efendi belediyenin avukatlığına sulanıyorsunuz başkan seni avukat tutarsa çok tepki alır ve kılavuz karga varya sen bilirsin
Avatar
hadi bakalım - 4 yıl önce
sadabat parkını gülşehirin boğazı yapacaklardı şimdi dolgu ile boğazı inşa etmeye başladılar.verilen sözler vaadler havada kalmasın kimse kimseyi kandıramaz.
Avatar
Bayram celik - 4 yıl önce
Bir onceki belediye baskani nicin bu parkla ilgilenmemis bir aciklamasi varmi Erol bey zamaninda dört dörtlüktü birde Gülsehir cikisi Nevsehire giden yol boyundaki agaclari nicin kestirdi Gülsehir halki nicin sessiz kaldi Insallah Gülsehir bundan boyle daha iyi olur Baskana basarilar slm.