banner461
banner195

Gülşehir'de Kar Yüzleri güldürdü

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde Dün gece saat 01:30 sularında hafif başlayan kar yağışı bugün gündüz saatlerinde etkisini artırırken rüzgarla birlikte zaman zaman tipiye çeviriyor.

Gülşehir'de Kar Yüzleri güldürdü
07 Ocak 2015 Çarşamba 18:19

banner143
banner134

 Dün gece saat 01:30 sularında hafif başlayan kar yağışı bugün gündüz saatlerinde etkisini artırırken rüzgarla birlikte zaman zaman tipiye çeviriyor.

 

Şehir içi ulaşımı yönünden herhangi bir aksaklık bulunmazken, trafik açısından riskli yollar ve rampa olan yerlerde hafif tuzlama çalışmaları sabahın erken saatlerinde Belediye ekipleri tarafından yapıldı.

 

İlçe kaldırımları erken saatte belediye ekiplerince temizlendi.

 

 

Şehir içindeki öğrencilerin ise ulaşımda bir sıkıntı olmadığı için eğitimi devam ediyor.

 

Bu gece don ihtimali olacağından yollarda buzlanmaya karşı araç sürücülerinin dikkatli olması ve tedbir alması yönünde haberler yayınlandı.

 

 

Don riskine karşı su sayacı ve boruları açıkta bulunan vatandaşlarımızın da tedbir almaları mağdur olmamaları açısından önem arz ediyor.

 

 

Gülşehir’de mevsimin ikinci, 2015’in ise ilk kar yağışı bazı vatandaşlarımıza da umut oldu.

 

 

3-4 gün kadar sürecek olan kar yağışından öğrenciler tatil, çiftçiler bereket beklerken, yer altı su rezervlerine de katkı sağlaması umut ediliyor.

 

 

Bölgemiz için yapılan hava tahminlerinde kar yağışı ve buzlanma riskinin 11 Ocak 2015 Pazar gününe kadar devam edeceği ifade edildi.

 

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.