banner461
banner195

Güneş Enerjisinden Isıtma ve Soğutma Sistemi Kurulacak

Nevşehir Belediyesi Türkiye’nin en modern Pazar yerlerinden biri olan Nevşehir Pazaryerindeki ısıtma ve soğutma sistemi konusunda çalışmalarının sonuna geldi.

Güneş Enerjisinden Isıtma ve Soğutma Sistemi Kurulacak
15 Ocak 2014 Çarşamba 09:36

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi Türkiye’nin en modern Pazar yerlerinden biri olan Nevşehir Pazaryerindeki ısıtma ve soğutma sistemi konusunda çalışmalarının sonuna geldi.

Nevşehir’de hem Vatandaşı hem de pazarcı esnafını çamurdan, tozdan, yağmur ve kardan kurtaran Türkiye’nin en modern Pazar yerinde yapılacak bir dizi çalışma ile ısıtma ve soğutma sorununun tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor.

Edinilen bilgiye göre; Nevşehir Belediyesi tarafından modern pazaryerinde uygulanması planlanan sistem tamamen güneş enerjisine bağlı olacak. Yaz aylarında soğutma, kış aylarında ise ısıtma vazifesi görecek olan sistemin hazırlıkları son aşamaya getirildi.

Çalışma doğrultusunda güneş enerjisi panelleri Pazar yerinin çatı bölümüne yerleştirilecek. Bu sistem sayesinde tamamen doğal ve oldukça masrafsız bir şekilde Pazar yerinde karşılaşılan sorun giderilecek.

Pazaryeri giriş – çıkışlarına bu doğal sistem çerçevesinde hava bantları da oluşturulacak. Vatandaşın Pazar yerine girdiğinde ve alışverişi esnasında hem üşümeyeceği ölçüde, hem de aşırı sıcaklarda ferah bir şekilde alışverişlerini yapabilecekleri ısıtma ve soğutmanın yapılacağı Pazar yerinde söz konusu sistemin önümüzdeki günlerden itibaren kurulmaya başlanması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.