banner461
banner195

Güneyce’de İmam Çıkmazı

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Güneyce köyünde tam bir Canım Türkiye’m manzarası yaşanıyor. 1 Yıldır imam bekleyen köylü, vakit namazlarını evinde kılıyor, Cuma namazlarına ise Muhtar kendi aracıyla yakın köylerden İmam getiriyor.

Güneyce’de İmam Çıkmazı
27 Eylül 2014 Cumartesi 17:10

banner143
banner134

 Güneyce’de İmam Çıkmazı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Güneyce köyünde tam bir Canım Türkiye’m manzarası yaşanıyor. 1 Yıldır imam bekleyen köylü, vakit namazlarını evinde kılıyor, Cuma namazlarına ise Muhtar kendi aracıyla yakın köylerden İmam getiriyor.

Yaklaşık 1 Yıldır Güneyce köyünde süren bu son derece ilginç durum karşısında başta il müftülüğüne olmak üzere Siyasilere de konuyu defalarca ilettiklerini söyleyen Köy Muhtarı Yaşar Bozkurt, Köy camiinde görevli bir imam bulunmaması nedeniyle Vakit namazlarında Camiyi açamadıklarını, namaz kılmak isteyen cemaatin evlerinde ibadet etmek durumunda kaldıklarını söyledi.

330 Nüfusu bulunan Köye bir din görevlisi atanması konusunda bir yıldır sarf ettiklerini tüm çabaların sonuç vermediğini kaydeden Köy Muhtarı Yaşar Bozkurt, “Bu konudaki talebimizi defalarca il müftülüğümüz başta olmak siyasilerimize de aktardık. Ancak şu ana kadar bir sonuç alamadık. 6-7 ay önce bir din görevlisinin köyümüze atandığını haber aldık. Ancak kendisi de kayınvalidesinin hastalığı ve tedavisi nedeniyle köyümüzde göreve başlayamayacağını belirtti. O gün bu yana da yeni bir atama yapılmadı. Camimizde hocanın olmaması nedeniyle vakit namazlarını cemaat evinde kılmak durumunda kalıyor. Bayram ve Cuma namazlarında il müftülüğünün belirttiği yakın köylerden bir din görevlisini ben bizzat kendi aracımla getirip götürerek şimdilik bu duruma çare bulmaya gayret ediyoruz. Yetkili kurumlarımızdan, Siyasilerimizden bir an önce köyümüze bir İmam istiyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
imam - 4 yıl önce
niye imam bulamadıklarını kendileri iyi bilir..onlarda ellerindeki imamı şikayet edip bıktırdılar..sonu böyle olur işte..bu millet imamlarla uğraşmayı bıraksın kendi işine baksın..hiç bir imam gitmez işte..köy halkı kendini sorgulasın..
Avatar
Güneyceli - 4 yıl önce
Ağzı olan konuşuyor sen bu çevrede güneyde kadar imamına öğretmenine sahip çıkan başka köy varmı onu öğrensen öyle konuşsanız
Avatar
imam - 4 yıl önce
yokardaki yorumu yapan imam senin kim oldugunu ben iyi bilyorum sabah namazına kalkmayıp sabahlara denk net başında duran kafana takke takmakla iamalık süsü veren gurulu kibirli comatı küstürüen sen deyilmisin.
Avatar
köylü - 4 yıl önce
iyi de kardeşim koskoca köyde namaz kıldıracak bir insanınız yoksa oturun ağlayın.
Avatar
mikail - 4 yıl önce
Imam dayanmaz tabi colugu cocugu imam die koye atayan muftuluk nasil imam dayanmasini bekliyor akli basinda ehli imam hic atanmadi guneyce koyune nerde yasini doldurmamis 19 20 yaslarnda yeni daha ergenligini bile tamamlamayani imam die koye atyolar bole imam da dayanmaz alim de dayanmaz
Avatar
Köylü - 4 yıl önce
paraşüte söyleyin o kıldırsın o köyü bi paraşüt dayım pahlar valla yada lokman dayım olur