banner461
banner195

Gurbette Memleket Havası...

Gurbette yaşayan Nevşehirliler köy belde ilçe derneklerinde memleket özlemini hemşehrileriyle buluşup doyasıya yaşayarak Kurban Bayramını Coşkuyla kutladılar.

18 Ekim 2013 Cuma 00:02

banner143
banner134

Ürgüplüsü, Avanoslusu, Acıgöllüsü, Özkonaklısı, Yuvalısı, Doğala, Özlüce, Çakıllısı, Karasenir, Kaymaklı, Kozaklısı, Derinkuyulusu kısaca İstanbul ve Avrupada yaşayan Nevşehirliler memleketlerine çeşitli sebeplerle gelememiş olasalarda bu bayramda hemşerileriyle buluşup memleket havası teneffüs ettiler hasret giderdiler bayramlaştılar.
Öte yandan yurt dışında da Almanya nın Dürende kentinde de Kurban bayrami Etkinlikleri çerçevesinde Nevsehirlilerle Bayramlaşma ve Kur'an ve Mevlüt okundu ...

İşte İstanbul da yaşayan Suvermezlilerin bayramlaşma merasimi fikirtepe deki Dernek lokalinde gerçekleşti.Yoğun katılımla gerçekleşen hemşeriler buluşmasında Bayramlaşma Coşkuyla geçti .İşte bayramlaşmadan görüntüler..

Bu vesile ile yurt dışında ve yurt içinde değişik illerde yaşayan Nevşehirli hemşerilerimize selam sevgi ve dualar gönderiyor Bayramlarını kutluyoruz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.