banner461
banner195

Hacıbektaş ilçe köy gezi ve incelemeleri devam ediyor

Nevşehir valisi Mehmet Ceylan Hacıbektaş ilçesi Aşağıbarak, Köçektaş ve Akçataş köylerine giderek incelemelerde bulundular.

Hacıbektaş ilçe köy gezi ve incelemeleri devam ediyor
10 Nisan 2015 Cuma 19:57

banner143
banner134

 NEVŞEHİR VALİSİ MEHMET CEYLAN VE NEVŞEHİR İL GENEL SEKRETER İSMAİL CİHAN HACIBEKTAŞ İLÇESİ AŞAĞIBARAK KÖÇEKTAŞ VE AKÇATAŞ KÖYLERİNE GİDEREK İNCELEMELERDE BULUNDULAR. HACIBEKTAŞ İLÇESİNE BAĞLI KÖYLERDE, HACIBEKTAŞ KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TARAFINDAN İHALESİ YAPILAN KİLİTLİ PARKE TAŞI YAPIM İŞİNE BAŞLANILMIŞ VE ÇOĞU KÖYDE TAMAMLANMA AŞAMASINA GELİNMİŞTİR.

AŞAĞIBARAK KÖYÜNDE YAPILAN İNCELEMELERDE KÖY HALKININ TALEBİ ÜZERİNE KÖYE ORMANLIK ALAN KAZANDIRMAK AMACIYLA AĞAÇ DİKME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. DAHA SONRA KÖY HALKININ SORUNLARI DİNLENDİ. KÖYDE KANALİZASYON , İÇMESUYU SIKINTI OLMADIĞI BELİRTİLDİ. AŞAĞIBARAK KÖYÜNDE KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞEME İŞİNE BAŞLANMIŞ ÇOĞU BÖLÜMÜ TAMAMLANMIŞ ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİ GÖRÜLDÜ.

DAHA SONRA KÖŞEKTAŞ’A GEÇİLEREK İNCELEMELERDE BULUNULDU VE KÖY HALKI İLE SOHBET EDİLDİ. BU KÖYDE DE İÇMESUYU VE KANALİZASYON İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SIKINTI OLMADIĞINI BELİRTTİLER.BUNUN YANINDA KÖYE YENİ YAPILAN KONUTLAR OLDUĞUNU BU KONUTLAR İÇİN EK KANALİSAZYONA İHTİYAÇ OLDUĞUNU İFADE ETTİLER. KÖY HALKINA BİRLİK KANALIYLA 1088 MLİK EK KANALİZASYON ŞEBEKESİ İHALESİ YAPILARAK İHALE SONUCUNDA ÇALIŞMALARIN BAŞLATILACAĞI VE  KÖY HALKININ İHTİYAÇININ KARŞILANACAĞI SÖZÜ VERİLDİ. KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMALARINA BAŞLANILMIŞ TAMAMLANMA AŞAMASINDA OLDUĞU GÖRÜLDÜ.

SON OLARAK AKÇATAŞ KÖYÜNE GEÇİLDİ KÖY HALKI EVSEL KATI ATIK TOPLAMA İŞİNDE KULLANILMAK ÜZERE  MAHALLE ARALARINA YERLEŞTİRMEK İÇİN ÇÖP KONTEYNIRI TALEP ETTİ. İL ÖZEL İADARESİ OLARAK 2015 YILI İÇİN İMALATINI YAPTIRARAK  DAĞITIMINA BAŞLADIĞIMIZ EK ÇÖP KONTEYNIRLARINDAN YETERLİ SAYIDA AKÇATAŞ KÖYÜNE DE ULAŞTIRILACAĞININ SÖZÜ SAYIN VALİ TARAFINDAN  KÖY HALKINA VERİLDİ.

HACIBEKTAŞ KÖYLERİNDE YAPILAN İNCELEMELERDE HER ÜÇ KÖYÜNDE, KANALİZASYON, İÇMESUYU  VE  KÖY YOLLARI  ÇALIŞMALARI  KONUSUNDA SIKINTILARININ KALMADIĞINI, İL ÖZEL İDARESİ EKİP VE EKİPMANLARININ KÖYÜN EN UÇ KÖŞELERİNE KADAR YAPTIĞI HER TÜRLÜ ÇALIŞMA İLE KÖY HALKINI ÇOK MEMNUN ETTİKLERİ GÖRÜLDÜ. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
komedi - 3 yıl önce
Valiler yukarıdan aldığı talimatları yerine getirmeye başlamışlar.Seçim yatırımı. Kraldan aldıkları emirle seçime katkı yapacaklar galiba.400 millet vekili isteyenlere yardımcı olacaklar aferin alacaklar
Avatar
mahmut - 3 yıl önce
İlçe başkanı nın yanında olmasından belli