banner461
banner195

Harabe Şehirden Çarpıcı Kareler

Nevşehir il merkezinde Nevşehir belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan ve devam ettirilen kentsel dönüşüm çalışmaları ister istemez harabe bir şehir görüntüsünü de ortaya çıkardı.

Harabe Şehirden Çarpıcı Kareler
27 Ocak 2014 Pazartesi 09:38

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde Nevşehir belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan ve devam ettirilen kentsel dönüşüm çalışmaları ister istemez harabe bir şehir görüntüsünü de ortaya çıkardı.

Nevşehir Kalesi ve civarındaki 11 mahalle de uygulamaya konulan kentsel dönüşüm çalışmalarında özellikle bu yaz aylarında ciddi gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Henüz anlaşma sağlanamayan ve yıkımı gerçekleştirilemeyen konutların yıkılmasıyla söz konusu alanda yıkık, harabe evlerin tamamen temizlenmesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre; belediyenin kendilerine sunduğu teklifi kabul etmeyen konut sahiplerinin birçoğunun anlaşma seviyesine geldiği ve belediyenin teklifine olumlu baktıkları belirtiliyor.

Belediye ekiplerinin geçtiğimiz yaz aylarında büyük bir çoğunluğunu yıktığı boş konutların aralarında kalan ve halen içerisinde ikamet edildiği gözlenen virane binaların bu yıl bahar aylarından itibaren başlatılacak çalışma ile yıkılması ile Nevşehir il merkezi büyük bir görüntü kirliliğinden de kurtulacak.

Konutların yıkılmasıyla birlikte iyice ortaya çıkan ve son zamanlarda hırsızların mekanı haline gelen camilerin ise önümüzdeki günlerde bu camilere yerleştirilecek kamera sistemleri ile daha iyi korunması gündemde.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BEDDİKLİ - 4 yıl önce
arapsaçi,kaos,kaotik ortam,belirsizlik,karman çorman al sana kale etrafi kentsel dönüşüm.
Avatar
sena tekin - 4 yıl önce
rant-sal dönüşüm :(