banner461
banner195

Hayalet Şehir Gibi

Nevşehir’de kentsel dönüşüme tabi olan Kale ve civarındaki mahallelerde sis ve kırağı adeta hayalet bir şehir görüntüsünü de beraberinde getirdi.

Hayalet Şehir Gibi
09 Ocak 2014 Perşembe 09:56

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de kentsel dönüşüme tabi olan Kale ve civarındaki mahallelerde sis ve kırağı adeta hayalet bir şehir görüntüsünü de beraberinde getirdi.

İlimiz genelinde son günlerde etkili olan yoğun sis ve ardından ortaya çıkan kırağı Kale mahallesi başta olmak üzere kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan mahalleleri adeta birer hayalet şehir görüntüsüne bürüdü.

Nevşehir belediyesinin geçtiğimiz ay aylarında tamamen yıktığı boşaltılan konutların yanında henüz virane bir şekilde kalan konutların sis ve kırağı ile birlikte sergiledi görüntü adeta “Burası Nevşehir mi?” dedirtiyor.

Bu arada edinilen bilgiye göre Kale ve civarındaki mahallelerdeki boşaltılan çok sayıda evin yıkımı bu yıl bahar aylarından itibaren devam edecek. Belediye ile anlaşmazlığa düşen ve mahkemelik olan konutların büyük bir bölümünün durumunun ise bu yıl içerisinde kesinleşmesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.