banner461
banner195

Herkes O 'nu Okuyor Nevşehir'de Son Başvuru Tarihi 23 Mart

Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği Peygamber Yolu Derneğinin Türkiye genelinde düzenlediği ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasını Nevşehir’de de başlattı.

Herkes O 'nu Okuyor Nevşehir'de Son Başvuru Tarihi 23 Mart
26 Şubat 2014 Çarşamba 22:22

banner143
banner134

 Son Başvuru Tarihi 23 Mart

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği Peygamber Yolu Derneğinin Türkiye genelinde düzenlediği ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasını Nevşehir’de de başlattı.

NEVDER Başkanı Ali Kızıltepe, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’i hakkıyla tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneğinin, “Herkes O’nu Okuyor”  kampanyasını Türkiye genelinde başlattığını belirten Nevşehir Eğitime Gönül Verenler Derneği Başkanı Ali Kızıltepe, Efendimiz (SAV)’in hayatıyla ilgili kitapları okumaya teşvik amacıyla düzenlenen yarışmanın, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirileceğini ve dereceye girenlere ödüller verileceğini ifade etti.

Yarışmaya başvuruların www.herkesonuokuyor.com internet adresinden yapılacağını belirten Başkan Kızıltepe “Üç kategoride yapılacak yarışmanın ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın Efendiler Efendisi Hz. Muhammed, liseliler için Reşit Haylamaz’ın Efendimiz, yetişkinler kategorisi için de M. Fethullah Gülen’in Sonsuz Nur adlı kitaplarından sınava tabi tutulacaklar. Başvurular 23 Mart tarihinde sona erecek. Sınavlar 31 Mart ile 12 Nisan tarihleri arasında yapılacak.” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl NEVDER tarafından düzenlenen “Nevşehir O’nu Okuyor” yarışmasına 20 binin üzerinde katılım olduğunu, Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ödül  törenine binlerce kişinin katıldığını  belirten Başkan Kızıltepe, yarışmada kaybedeninin olmadığını vurgulayarak “Biz Nevşehir’lilerin bu kampanyaya büyük ilgi göstereceğine inanıyoruz. Kampanya ile yediden yetmişe herkesin Peygamber Efendimizin hayatını okuması hedefleniyor. Yarışma sonunda dereceye girenlere umre, dizüstü bilgisayar, mini tablet, akıllı telefon ve binlerce sürpriz hediye verilecek.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hmfc - 4 yıl önce
peygambere x2 twit attıran adamların sözde peygamberi sevdirme yarışması düzenlemeleri komik.. kitap zaten malum itikadi açıdan sıkıntılı. bakalım katılım nasıl olacka..
Avatar
ne önemi var ki - 4 yıl önce
(Negatif) Ön yargı kötüdür ve cahillik vasfıdır. Hüsnüzan ise senin benim için bir görevdir sevgili hmfc. Bu mü'mini bir itikaddır. Eminim ki sen benden de iyi biliyorsun. Öyle değil mi? Selametle