banner461
banner195

Hiç Bir Şey Derin Sadakatimizi Sarsmasın

AK Parti, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli idareler seçimlerinde seçim yarışına girecek Belediye Başkan adaylarını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı coşkulu bir vatandaş katılımı ile gerçekleştirildi.

08 Şubat 2014 Cumartesi 17:08

banner143
Dış İşleri Bakanı Aday Tanıtımı
İlgili Galeriye Git
banner134

“HİÇ BİR ŞEY DERİN SADAKATİMİZİ SARSMASIN”

DIŞİŞLERİ BAKANI AHMET DAVUTOĞLU,BELEDİYE BAŞKAN ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

AK Parti, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli idareler seçimlerinde seçim yarışına girecek Belediye Başkan adaylarını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı coşkulu bir vatandaş katılımı ile gerçekleştirildi.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde, çok sayıda vatandaşın katılımı ile düzenlenen belediye başkan aday tanıtım töreni açılışında konuşan  AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, salondaki bu coşkunun dalga dalga yayılacağını ve 30 Mart’da büyük bir zaferin kazanılacağına inandığını belirtti.   

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de,   2011 yılında kurucu il başkanlığı ile başladığı siyasi hayatında  belediye başkanlığı da dahil olmak üzere her zaman arkasında dağ gibi duran hükümeti, bakanları, teşkilatı ve her zaman için kendisine destek olan  vatandaşların olduğunu belirterek ; “ Ayinesi iştir lafa bakılmaz , ben bu işleri yaparken arkamızda dağ  gibi duran  hükümetimiz, bakanlarımız, milletvekillerimiz,  teşkilatımız ve bize her zaman  destek veren halkımız var. Uykusuz gecelerimiz oldu. Kimi zamanlar, ‘Acaba bunu yapamaz isek ne olur ? ” diye düşünce içerisine girerdik, ama bir engelli kardeşimin yüreğindeki sevgiyi hissettiğimizde tüm yorgunluğumuzu unuttuk.” diye konuştu.

Toplantıda konuşan AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’ de, Türkiye’nin geleceği açısından da 30 Mart’ ın sonucunu n büyük bir anlam taşıdığını  ifade etti. Gizligider;  “ 30 Mart  seçimlerinin sonucunu bombalar altında kalan Suriye’deki  minik çocukların ruhu bekliyor, bir yandan da sabahla kadar milyon dolarları sayanlar da bekliyor. Seçimlerin sonuçlarını  geleceğimize göz koyanlar da  bekliyor. Değerli halkımızın sevgisi ve duası bizimle olduğu sürece bize inşallah  nazar değmeyecek. Bizler olduğunuz sürece sayın bakanım sizler Afrika’nın çöllerinde yalnız dolaşmayacaksınız, Afganistan’da yalnız olmayacak, bu millet sizinledir.”dedi.

Oldukça coşkulu tezahüratlar arasında konuşmasına başlayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ’da, Anadolu’nun her şehrinin kendileri açısından ayrı bir anlam ve önem taşıdığını söyledi.

Son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren ve her şer gibi gözüken olayın arkasından mutlaka bir hayır geleceğine inandığını anlatan Davutoğlu, "Emin olun ki nereye gidersek gidelim, başımız dik olacak ve arkamızda 75 milyonun sevgisi ve  duasıyla  her yere bu milletin gücü ve kudretiyle gideceğiz. Şunu iyi biliniz ki; her şer gibi gözüken gelişmenin ardından mutlaka bir hayır gelecektir. Hiçbir şey sizin güveninizi, hiçbir şey sizin bu millete ve bu milletin derin irfanına ve bu irfana olan derin sadakatinizi sarsmasın. İşte bizim derin irfanımız bu topraklardadır. Bu toprakları anlamayan bizi anlayamaz. Bu toprakları nüfuz edemeyen, bu tarihi şuura bir şekilde vakıf olamayan bu milletin derin gücünü ve kudretini anlayamaz. Nasıl bize, 'Dik dur eğilme' diyorsunuz, siz de ne olursa olsun bize güveninizi kaybetmeyin ve duanızı eksik etmeyin" dedi.

 

AK Parti iktidarları döneminde her zaman milli iradeyi ön planda değerlendirdikleri ve milli  iradeyi engelleyecek adımların atılmasına  asla izin  vermeyeceklerini  kaydeden Davutoğlu sözlerini şöyle  devam etti. "Demokrasi, millet iradesi her şeyin temelidir. Sizin iradeniz, rızanız olmadan bundan sonra bu topraklarda kimse hükmedemeyecek. Bu topraklarda bundan sonra kimse kapalı kapılar ardından planlar yaparak, vesayet rejimleri kurarak, 27 Mayıs'ta, 12 Eylül'de ve 28 Şubat'ta olduğu gibi millet iradesini teslim alamayacak. Hiç kimse, hiçbir şekilde bir daha o milli irademizi engelleyecek adımlar atamayacak. Hiçbir şekilde, hiçbir şartta eğilmeyeceğiz. İki güç kaynağımız var; Hakk'ın ve halkın rızasıdır ve iki hesap merciimiz var; Hakk'a ve halka hesap veririz. Başka hiç kimseye hesap vermeyiz. Hiç kimse önünde hesap makamında durmayız.  Dizimizdeki son dermana kadar, damarlarımızdaki son kana kadar, canımızdaki son nefese kadar bize verdiğiniz emanete sahip çıkacağız. ” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
talihsiz - 4 yıl önce
derin irfanımız geliyor sandıkta sayın bakanım ama size derin sadakatimiz sarsılmış bir biçimde
Avatar
musluman - 4 yıl önce
Hesap gunu rabbimin karsisinda da boyle olabilecek misiniz yoksa kan ter icinde mi kalacaksiniz