banner461
banner195

Hisarcıklıoğlu Hacı Bektaş’a Fakülte Müjdesini Teyit Etti

NTSO ve Gümrük AŞ. Başkanı Sayın Arif Parmaksız'ın Oda seçimlerinde Nevşehirlilere verdiği sözü, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu bugünkü açıklamasında teyit ederek; -" TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Nevşehir'in Hacı Bektaş ilçesinde bir Fakülte yapılacağını açıkladı..."

Hisarcıklıoğlu Hacı Bektaş’a Fakülte Müjdesini Teyit Etti
06 Ağustos 2014 Çarşamba 18:54

banner143
banner134
Hatırlanacağı üzere Oda seçim sürecinde NTSO Başkanı Arif Parmaksız FİB Habermerkezimize yaptığı açıklamasında;” TOBB desteği ile kurulan,Başkent Ankara merkezli TOBB (ETÜ ) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin bir fakültesini Nevşehir e yaptıracağız demişti…."

Bu açıklamasında sonra FİB Haber Merkezi olarak sayın Parmaksız a sorduk şu ana kadar söylemlerimizin arkasaındayız dediniz.Ve sözlerinizi yerine getirdiğini teker teker görüyoruz.- Peki TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nin Nevşehir de bir Fakülte kurması konusuyla ilgili söylemlerinizde bir gelişme var mı? sorumuz üzerine Parmaksız Allahın izniyle yapamayacağımız hiçbir işe soyunmaz hiçbir sözüde vermeyiz.Dünden bugüne ne demişsem arkasındayım.Evet Oda seçim sürecinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin bir fakültesinin de ilimiz Nevşehir e kurulması konusunu ziketmiştim.Parmaksız; Buradan Nevşehirli tüm hemşerilerime bu müjdeyi veriyorum.Allahın izniyle Nevşehir üçüncü üniversitesine kavuşarak Üç ayrı Ünivesitesiyle Nevşehir nüfusuna katkıda bulunduracağız...

Nevşehir imimizin devlet desteklerinden gerekli payı alabilmesi için 100 bin nüfusu bir an önce yakalaması gerekiyor.Bunun için ilk şart ve olmassa olmazımız Üniversite ve Sanayimiz…Üniversite hem şehrimizin sosyal kültürel ekonomik ve ticari dinamiğine katkı sağlayacak hem de Sanayicimizin kalifiyeli eleman sıkıntısına çözüm üretecek.

Bu konuda en son Sayın TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu bu gün yaptığı açıklamasında bu müjdeli haberi Nevşehirli hemşehrilerine yüksek sesle sen açıkla dedi.Ben de bir kez daha açıklıyorum,TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu teyit etti.Şuanda Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bir arsa arayışı içindeyiz 50 Dönüm bir arsa arayışı içindeyiz.Bu yıl sonuna kadar kesin kes bu işin temelini atacağız dedi...Parmaksız, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine bağlı kurulacak Fakültemizin şimdiden Nevşehir'imize,Hacı Bektaş ilçesimize hayırlı ve uğurlu olsun .Önümüzdeki günlerde bu konuda daha geniş bir açıklamada bulunacağım dedi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Nevşehir'in Hacı Bektaş ilçesinde bir Fakülte yapılıyor...


NTSO ve Gümrük AŞ. Başkanı Sayın Arif Parmaksız'ın Oda seçimlerinde açıklayarak Nevşehirlilere verdiği sözü, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamasında  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Nevşehir'in Hacı Bektaş ilçesinde fakülte yapılacağını açıkladı...


 TOBB’dan Türkmen ve Filistinli 25 bin aileye gıda yardımı

 

TOBB’un Irak’taki Türkmenler ve Gazze’ye göndereceği 25 TIR dolusu gıda malzemesi AFAD’a teslim edildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yardımların 25 tır içerisinde 25 bin gıda paketi şeklinde 25 bin mağdur aileye ulaştırılacağını belirtirken, büyük acılar yaşayan Türkmen ve Filistin halkının yanında olduklarını söyledi.​

TOBB’un Irak’ta büyük acılar yaşayan Türkmenler ve İsrail saldırılarına maruz kalan Filistin halkına ulaştırılmak üzere hazırladığı 25 TIR dolusu gıda yardımı Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) teslim edildi. TOBB ETÜ önündeki teslim törenine TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve AFAD Başkanı Fuat Oktay ile NTSO ve GTİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada Irak’ta zulme maruz kalan Türkmenler ve Gazze’de İsrail’in zulmüne uğrayan Filistinlilere destek olmak istediklerinin altını çizerken, “Bizim inancımızda her zaman mazlumun yanında olmak var. Bu anlayışla Türkmen ve Filistinli kardeşlerimize AFAD kanalıyla 25 tır yardım gönderiyoruz. Yardımlar 25 bin gıda paketi şeklinde 25 bin mağdur aileye ulaştırılacak” dedi.

 

Yardım paketlerinde yağ, un, şeker, makarna, zeytin, pirinç gibi temel gıda maddelerinin yer aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi:  “Bugün maalesef Irak’taki Türkmen kardeşlerimiz büyük bir dram yaşıyor. 1000 yıldır Türkmenlerin yurdu olan bölgede Türk varlığını korumak hepimizin görevidir. Biz burada yaşamakta olan Türkmen kardeşlerimizi kendi kaderleriyle baş başa bırakamayız. Aynı şekilde Gazze’de yaşanan insanlık dramına da sessiz kalamayız. Giden her can bizim yüreğimizi yakıyor. Daha önce de 100 bin Filistinli için değeri 1 milyon lirayı aşan 5 tır dolusu malzemeyi Gazze ve Batı Şeria’ya Kızılay aracılığı ile göndermiştik. Kudüs’teki hastaneye de yardımda bulunmuştuk. Ayrıca, Filistin’de Organize Sanayi Bölgesi kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Filistin’de, Cenin’de yaklaşık 10 bin Filistinli kardeşimize istihdam sağlayacak Sanayi Bölgesi kurma çalışmalarımız devam ediyor”

 

TOBB’un bir taraftan ülke ekonomisi için çalışırken bir taraftan da sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ettiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, 81 ilde okul yapımından, Hacı Bektaş’ta fakülte yapımına ve bütün afet mağdurlarına el uzatmaya kadar ellerinden gelen yardımı yaptıklarını dile getirdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
alper tunçbilek - 4 yıl önce
arif abi size ne kadar teşkkür etsem azdır bu müjdeli haberi bize verdiniz için size minnettarız.şimdiden nevşehi̇ri̇mi̇ze hacıbektaşa hayırlı uğrulu olsun