banner461
banner195

İdamlar Mısır’a Fayda Sağlamaz

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Mısır’da 529 Kişi hakkında verilen idam kararının uygulanmasının ülkeye bir fayda getirmeyeceğini, bu karara dernek olarak karşı olduklarını söyledi.

İdamlar Mısır’a Fayda Sağlamaz
11 Nisan 2014 Cuma 20:01

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, Mısır’da 529 Kişi hakkında verilen idam kararının uygulanmasının ülkeye bir fayda getirmeyeceğini, bu karara dernek olarak karşı olduklarını söyledi.

Ülkemizde de idam vakalarının yaşandığını ve bu idamları gerçekleştirenlerin o günden bu yana ne iktidar olabildiklerini ne de bu idamları halka anlatabildiklerini belirten Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, “Bilindiği üzere Mısır’da 529 kişi hakkında idam cezası kararı verildi. Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği olarak bu idamlara karşıyız. Çünkü Allah’tan başka insanın canını kimse alamaz. 1960’larda ülkemizde dönemin Başbakanını, İçişleri ve Maliye Bakanlarını idam ettiler. Bu idamı gerçekleştirenler o günden bu yana ne iktidar olabildiler, ne ortaya çıkabildiler. İdam Mısır’a da bir şey kazandırmayacak. Allah'ın yarattığı kulun canını idamla almanın bir gerekçesi olamaz” dedi.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.