banner461

İsrail'in Gazze Saldırısı Nevşehir'de Protesto Edildi

Nevşehir’de, Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup, İsrail'in Gazze’ye yaptığı saldırıları protesto etti.

banner503
İsrail'in Gazze Saldırısı Nevşehir'de Protesto Edildi
14 Temmuz 2014 Pazartesi 17:58

banner143
banner134

Nevşehir'de, Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup tarafından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi.

Gülbahçe Parkı girişinde toplanan grup, ellerindeki pankartlarla İsrail aleyhinde slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Nevşehir Şube Başkanı Abdurrrahim Doğru, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dünyanın sessiz kaldığını söyledi.

İsrail'in, her ramazanı Müslümanlar için kan gölüne dönüştürmeyi rutine bağladığını belirten Doğru, "Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'ye, karadan, denizden ve havadan yapılan son Siyonist saldırıda yaklaşık 170 kadar Müslüman şehit edilmiştir. Bin 200 kadar Filistinli yaralanmıştır. 50 kadar mesken tamamen yıkılmıştır. İki bin kadar konut ağır hasar almıştır. Faşist İsrail özellikle iftar ve sahur saatlerinde saldırılar düzenlemektedir" diye konuştu.

Saldırılarda meskenlerin yanı sıra mabetler ve sağlık merkezlerinin de vurulduğuna dikkati çeken Doğru, "Filistinli Müslümanların acil gıda ve ilaç yardımına ihtiyaçları var. Ağır yaralılar için sağlık tertibatı yetersizdir. İsrail saldırılarda fosfor bombası kullanmaktadır. Siyonist İsrail'in tüm yaptıkları insanlık suçudur" dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 6 yıl önce
Belediye zabıtaları müdahale ettiler daha sonra, tartışma çıktı Anadolu Gençlik Derneği temsilcileri ile zabıtalar arasında. Belediye peesonelinin dediği şu: "Bu eylemi yapmak için izniniz yok." Ben Nevşehir caddelerinde İncil dağıtıldığına şahit oldum ben. Onların izni var mıydı? Belediye ekipleri neredeydi? Milli-manevi değerlere duyarlı bu insanlar misyonerlerden daha mı tehlikeli ki demokratik bir şekilde prorestoya izin verilmiyor?