banner461
banner195

Karasoku Şimdilerde Otopark İçin Gözde

Nevşehir’de kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden biri olan Karasoku ve Herikli mahalleleri ücretsiz otopark arayanların mekanı oldu.

Karasoku Şimdilerde Otopark İçin Gözde
15 Şubat 2014 Cumartesi 18:31

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden biri olan Karasoku ve Herikli mahalleleri ücretsiz otopark arayanların mekanı oldu.

İl Merkezinde yol kenarlarında ve ara caddelerdeki otopark alanlarına otopark parası vermek istemeyen araç sürücüleri Karasoku ve Herikli mahallelerinin il merkezine yakın olması nedeniyle buraları adeta otopark alanına çevirdi.

Kentsel dönüşüm uygulaması nedeniyle bazı eski binaların yıkılması nedeniyle de araçlarını ücret ödemeden park edebilecekleri uygun alanlar bulan araç sürücüleri her iki mahalleyi de adeta Otopark mahalleleri ilan etti.

Sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar ücretli otopark alanlarından daha fazla işleyen söz konusu alanlarda oturan mahalle sakinleri ise bu durumdan son derece rahatsız.

Otopark yeri arayan araçların gürültüsünden, ortaya çıkardığı tozdan rahatsızlık duyduklarını ifade eden mahalle sakinleri, “Artık mahallemiz ana caddeyi geçti. Gün boyunca araçlarını park etmek isteyen sürücüler nedeniyle hem gürültüden, hem de ortaya çıkan tozdan rahatsızlığımız her geçen gün artıyor. Yetkililerin buna bir çare bulmasını istiyoruz” diyor.

Haber Ali ÇAmur

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nerevata - 4 yıl önce
memleketim toprağı paraylamı olacak, yeni şehir planında bol otoparklar olmalı
Avatar
biryorum - 4 yıl önce
buradaki sorumluluğu öncelikle sürücüye yüklemek doğru değil... merkezde park sorunu var... ücretli yere koysan bu seferde akşama kadar ücreti alıp başını gidiyor... belediye katlı otopark sistemine geçip cüzi bir ücret ile bu işi halletmediği sürece bu iş hep böyle olmaya açıktır...
Avatar
otopaarklar olmalı - 4 yıl önce
otoparklar olmalı hem de ücretsiz. önce her bölgeye ücretsiz otopark yaparsın sonra da ana caddeye park eden araçlara caza yazarsın. atatürk bulvarında araç parkı olmasa trafik ikili akar. trafik sorunu böylelikle %50 çözülmüş olur. her bölgenin yakınındaki, arka sokağında eski evlerin vs. yıkılmış yerleri kepçe ile düzeltilir. yere bir çizgi vs. çizilir. basit düzenleme ile otopark olur. vatandaş da aracını koyar.buna rağmen ana caddeye araç park edenin de canına okursun. bedava olmalı ki vatandaş kullansın. tahaf tipler gir çık yapınca 2-3 tl ücret almamalı yani.
Avatar
mehmet öğretmen - 4 yıl önce
tebrikler haberin kaynağını değiştirmişsiniz.önceki haber gerçekten aşağılayıcıydı.