banner461

Kaymaklı'da O Kilise Turizme Kazandırılacak

Nevşehir Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde bir süredir gündeme taşıdığımız tarihi kilisenin yeniden turizme kazandırılması konusunda Kaymaklı Belediye Başkanlığının girişimleri sonuç verdi.

banner503
Kaymaklı'da O Kilise Turizme Kazandırılacak
03 Ağustos 2014 Pazar 14:29

banner143
banner134

 O Kilise Turizme Kazandırılacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Kaymaklı beldesinde bir süredir gündeme taşıdığımız tarihi kilisenin yeniden turizme kazandırılması konusunda Kaymaklı Belediye Başkanlığının girişimleri sonuç verdi.

Bölgenin en önemli ören yerleri arasında yer alan Kaymaklı yer altı şehrinin hemen yanında belde merkezinde bulunan tarihi kilisenin hali yürekleri sızlatıyordu. Yıllardır turizme kazandırılması beklenen tarihi kilisenin yeniden turizme kazandırılması konusunda Kaymaklı belediyesi bir takım çalışmalar başlattı. Tarihi kilise şu anki durumu ile atıl bir binadan farksız durumda.

Konuyla ilgili sorumuzu cevaplandıran Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, “Söz konusu kilisenin yapılacak restorasyon çalışmalarının ardından yeniden bölge ve belde turizmimize kazandırılması için girişimlerimiz oldu. Şu anda ihale aşamasında. Röleve çalışmalarının sürdüğünü biliyorum. İnşallah o kilisemizi kısa zaman sonrasında yeniden bölge turizmimize ve beldemize kazandırmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kaymaklı50 - 6 yıl önce
yıllardır süregelen kaymaklının sorunlarını bir bir çözdüğün ve başarılı çalışmalarından ve yaptığın hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum halit başkan.allah yar ve yardımcın olsun.
Avatar
şule yiğit - 6 yıl önce
sanane rumuz sen kimsin
Avatar
şule yiğit - 6 yıl önce
sanane rumuzlu arkadas madem gerçekçi birisin adını lütfen yazarmısın
Avatar
şule yiğit - 6 yıl önce @kaymaklı50
sanane kimsin nesin adın soyadın yokmu
Avatar
mehmet elma - 6 yıl önce @kaymaklı50
sanane rumuzlu vatandaş sen kimsin adını soyadını yaz