banner461
banner195

Kayseri Anadolu Harikalar Diyarında 145 Çeşit Hayvan

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını sürdürdüğü Anadolu Harikalar Diyarı bünyesindeki hayvanat bahçesinde yer alacak bine yakın hayvandan birisi de dev bir piton yılanı olacak.

Kayseri Anadolu Harikalar Diyarında 145 Çeşit Hayvan
02 Mayıs 2013 Perşembe 19:16

banner143
banner134

 Dört metrelik dev piton, çok yakında Kayseri'ye gelerek doğal ortamdaki barınağına yerleştirilecek.

 

4 METRELİK Dev piton geliyor

Hayvanat bahçesi ve sürüngenler barınağının en dikkat çekici misafirlerinden biri 4 metrelik dev piton yılanı olacak. Ana yaşam alanları Asya, Afrika ve Avustralya olan pitonlar oldukça yavaş ve miskin hayvanlar olarak nitelendiriliyor. En büyük yılan türü olan ve görünümü nedeniyle hayvanat bahçelerinin en ilgi çekici misafirlerinden biri olarak bilinen piton yılanlarından birisi de Anadolu Harikalar Diyarı'ndaki hayvanat bahçesinde olacak. 4 metre boyundaki dev piton yılanının alım işlemlerinin tamamlandığı ve çok yakın zamanda Kayseri'ye getirileceği belirtildi.

 

18 ÇEŞİT SÜRÜNGEN

Hayvanat bahçesinde 145 çeşit, bine yakın hayvan olacak ve bu hayvanlar özelliklerine göre farklı barınaklarda bulunacak. Sürüngenler barınağı da bu barınaklardan biri olacak. Sürüngenler barınağında 18 çeşit sürüngenin yer alması planlandı ve bu planlama çerçevesinde hayvan alımları gerçekleştirildi. Timsah, iguana başta olmak üzere çeşitli kertenkelelerin de bulunacağı sürüngenler barınağının en dikkat çekici hayvanları muhtemelen yılanlar olacak. Boğa yılanı ve pitonlar başta olmak üzere pek çok yılan çeşidinin bulunacağı hayvanat bahçesinde tüm yılanların zehirsiz olacağı belirtiliyor.

 

Kayserililer, dev pitonu ve diğer sürüngenleri görecekleri günü şimdiden büyük bir merakla bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mine yagimli - 5 yıl önce
ya super yilanlari merakla bekliyorum ne zaman acilacak
Avatar
buse doğan - 5 yıl önce
buğün açılıyo bedava
Avatar
ali sanane - 5 yıl önce
daha buqün qrdik arkdaslarımla cırgalanda oturuyoruz sadece kaplanı görebildim. :d