banner461
banner195

Kayseri Karayolu da Ulaşıma Kapandı

Kar kalınlığının 2 metreye yaklaştığı, tipi ve yoğun kar yağışının etkili olduğu Kayseri- Erciyes- Develi karayolu ulaşıma kapandı.

Kayseri Karayolu da Ulaşıma Kapandı
07 Ocak 2015 Çarşamba 20:07

banner143
banner134

 Kar kalınlığının 2 metreye yaklaştığı, tipi ve yoğun kar yağışının etkili olduğu Kayseri- Erciyes- Develi karayolu ulaşıma kapandı. Sabaha karşı ulaşıma kapanan Kayseri- Ankara, Nevşehir- Aksaray karayolu ekiplerinin çalışması sonucu açıldı. 

Bölgeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı özellikle sürücüleri zor durumda bıraktı. Kayseri ile Pınarbaşı, Sarız, Yahyalı,Talas ilçelerinde 12 santimetreye ulaştı. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Kayseri- Erciyes dağ yolu ulaşıma kapanınca, jandarma ve trafik ekipleri Kayseri ve Develi yönünden dağ yoluna araç geçişine izin vermedi. Kayseri- Adana karayolu da İncesu ilçesi yakınlarında, Kayseri-Ankara karayolu yaklaşık 2 saat kadar ulaşıma kapandıktan sonra açıldı.

Okulların bugün de tatil edildiği Nevşehir'de Aksaray karayolu Alayhan yakınlarında ulaşıma kapatıldı.ı. Bu arada Kayseri'de 121 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirlendi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.