banner461
banner195

Kozaklı'da Yatak Kapasitesi Artıyor

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şifalı olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmış sıcak su kaynakları sayesinde termal rizmin vazgeçilmez merkezleri arasında yer alan ilçede yatak kapasitesinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Kozaklı'da Yatak Kapasitesi Artıyor
25 Ekim 2014 Cumartesi 19:54

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, şifalı olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmış sıcak su kaynakları sayesinde termal rizmin vazgeçilmez merkezleri arasında yer alan ilçede yatak kapasitesinin her geçen yıl arttığını belirtti.
Güven, "7 bin 400 nüfusu ilçemizde otellerin yatak kapasitesi 14 bine ulaştı. İlçedeki gelişmeyi gören ve yaptığı yatırımın meyvesini alan turizmciler yeni yatırımlara yönelerek yatak kapasitelerini artırıyor. İlçedeki termal su kaynaklarından faydalanmak için  Türkiye’nin değişik bölgelerinden ve yurt dışından çok sayıda kişi ilçemize geliyor. Gurbetçilerin büyük çoğunluğu daha memleketlerine bile gitmeden burayageliyor. Kışın da otellerimiz yüzde 60-70 dolulukla hizmet veriyor. Bu da ilçede yaz kış tesislerin hizmet vermesini sağlıyor. Devre mülkler ve hizmete girecek yeni otellerimizle yatak kapasitemiz daha da artacak. Yeni oteller yöre insanına istihdam sağlıyor" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
davut - 3 yıl önce
eee artıyorda sen ne yapıyorsun gezmekten başka kardeşini başkan yrd yapan tek başkan olarak tarihe geçeceksin mhp nin yine boynu bükük kalacak kozaklıda
Avatar
sinan - 3 yıl önce
davut abi çok hizmeti var adamın niye öyle diyorsun.altına hemen makam aracı almadı mı? maaşını hemen iki katına çıkartmadı mı? mhp ilçe başkanına kaçak restorant yaptırıp meclis üyelerine parkları peşkeş çekmedi mi hakkını yememek lazım