banner461
banner195

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

2014 Kurban Bayramı tatil günleri netliğe kavuştu. Peki Kurban Bayramı tatili ne zaman ve Kurban Bayram tatili kaç gün olacak 2014 İşte Net Durum Arefe günü 3 Ekim Cuma gününe rastlıyor. Kurban Bayramı ise 4 Ekim Cumartesi günü başlayacak ve 7 Ekim 2014 Salı günü son bulacak.

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
25 Eylül 2014 Perşembe 16:23

banner143
banner134
Kurban Bayramı tatili belli oldu...Kurban Bayramı'na sayılı günler kala herkesin aklında aynı soru var. Kurban Bayramı ne zaman ve Kurban Bayramı tatili kaç gün? İşte herkesin merak ettiği sorunun cevabı; 

Maalesef bu yıl Kurban bayramında 9 günlük uzun bir tatil yok.Kurban Bayramı'na çok az kaldı. Bayram ve tatil heyecanı şimdiden başladı. İşte herkesin merak ettiği sorunun cevabı:

4 Ekim Cumartesi, bayramın ilk günü kutlanacak. Kurban Bayramı öncesinde çalışan kesim, kaç gün tatil yapacağını merak ediyor.

Kamu sektörüne mensup çalışanlar için Kurban Bayramı tatili arefe günü olan 3 Ekim Cuma gününden itibaren başlayacak.

Özel sektörde ise durum biraz daha karışık. Kurban Bayramı tatili, genel itibariyle Cumartesi gününden itibaren başlayacak.

Her ne kadar Kurban Bayramı arefesinin Cuma gününe denk gelse de tam gün tatil yok. Cuma günü öğleden sonra tatil başlıyor. Kurban bayramı tatili 3 Ekim Cuma günü  öğleden sonra başlıyor  ve 4 gün sürecek kurban bayramı 7 Ekim Salı gecesi sona eriyor. Buna göre öğrenciler okullarına, memur ve öğretmenler de işlerine 8 Ekim Çarşamba günü başlayacaklar.  

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

3 Ekim Cuma - Kurban Bayramı arefesi

4 Ekim Cumartesi - 1. gün

5 Ekim Pazar- 2. gün

6 Ekim Pazartesi - 3. gün

7 Ekim Salı - 4. gün 

Önümüzdeki bu kurban bayramı vatandaşların “kurban keseyim derken” çeşitli kazalara yol açmamalarını, hayvanlara buğzetmemelerini ve gerekli tedbirleri alarak kurbanlıklarını sorunsuz bir şekilde kesmelerini temin ediyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
öğrenci - 4 yıl önce
cuma günüde full tatilmiş abi