banner461
banner195

Kurban Pazarlarında Hareketlilik Başlıyor

24-27 Eylül 2015 Tarihleri arasında Kutlanacak olan Mübarek Kurban bayramı öncesinde kurbanlık fiyatlarının bir çok kesime göre oldukça pahalı olduğu ifade ediliyor.

Kurban Pazarlarında Hareketlilik Başlıyor
03 Ağustos 2015 Pazartesi 16:24

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) 24-27 Eylül 2015 Tarihleri arasında Kutlanacak olan Mübarek Kurban bayramı öncesinde kurbanlık fiyatlarının bir çok kesime göre oldukça pahalı olduğu ifade ediliyor.

Nevşehir Hayvan Pazarında henüz istenilen hareketliliğe ulaşamayan kurban satışlarının bayrama bir hafta kala daha da yoğunlaşacağı gözleniyor. Besicilerin büyük bölümünün elinde küçük ya da büyükbaş hayvan kalmaması için son hafta fiyatları biraz daha düşürmesi Vatandaşın en büyük beklentisi durumunda.

Nevşehir hayvan pazarında kurbanlık fiyatları küçük baş hayvanlarda 400 ile bin 200 TL arasında değişirken, büyükbaş kurbanlık fiyatları ise 2 bin TL ile 16 bin TL arasında değişiyor.

Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl kurbanlık almak isteyenlerin büyük bir bölümünün büyükbaş hayvana yöneldiği ifade edilirken, bu nedenle küçükbaş hayvan sayısının pazarda büyükbaş hayvana nazaran daha az olduğu belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.