banner461
banner195

Levent Kırca Hakkında Nevşehir'den Suç Duyurusu

Nevşehir Barosuna kayıtlı avukat Taşan Tekeli, Londra'da yaptığı konuşmada halkı tahrik ettiği iddiasıyla tiyatro sanatçısı Levent Kırca hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Levent Kırca Hakkında Nevşehir'den Suç Duyurusu
29 Haziran 2013 Cumartesi 11:08

banner143
banner134

 Tekeli, Nevşehir Adliye Sarayında gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırca'nın konuşmasında hükümeti hedef göstererek halkı ayaklanmaya teşvik ettiğini düşündüğünü, bu nedenle de suç duyurusunda bulunmaya karar verdiğini söyledi.

Kırca'nın, Londra'da yaptığı konuşmanın yer aldığı kayıtlarda suç niteliği taşıyan sözler bulunduğunu ileri süren Tekeli, "Vatandaşlık görevimi yerine getirmek için adliyeye suç duyurusunda bulunmaya geldim. Aslında bu görevin savcılara ait olduğunu düşünüyorum. Savcıların internette görüntüleri seyrederek resen kovuşturma işlemlerine başlaması gerekirdi. Ben, vatandaş olarak bu hususu ciddiye aldım, seyrettiğim video kayıtlarından dehşete kapıldım. Bu nedenle Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere geldim" diye konuştu.

Kırca'nın konuşmasını izlediğinde dehşete düştüğünü kaydeden Tekeli, şöyle devam etti: 

"İnternette 2 gün önce seyrettim. Dün akşam da haberlerde izleyince 17 yaşındaki oğlum, bana aynen şunları söyledi. 'Baba, bu amca komedyenlik yapmıyor mu?' Ben de 'evet' deyince, 'Türkiye'de savaş mı oluyor, bu nasıl bir konuşma? deyince suç duyurusunda bulunmaya karar verdim. Herkes demokratik haklarını ifade etme özgürlüğüne sahiptir. Bu, demokrasinin çizdiği sınırlar içinde olmalıdır. Ben çok farklı izlenimler edindim. Türk vatandaşı olarak suç duyurusunda bulunmaya karar verdim. Ben, bu cümleleri şöyle algılıyorum.

Gezi Parkı olaylarından sonra hükümete karşı cephe oluşturulmuş. Burada da direkt hükümet hedef gösterilmiş. İnsanları tahrik ederek, ayaklanmaya teşvik ederek, demokratik hükümlerle seçilmiş hükümete karşı böyle tavırlar takınması, demokrasiye ve meşru seçilmiş hükümete karşı çok büyük bir haksızlıktır."

Açıklamaların ardından Tekeli, Kırca hakkında suç duyurusunda bulunduğu dilekçeyi Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığına verdi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 5 yıl önce
başbakan içinde suç duyurusu yapacakmısınız, başbakanda aynı tarzda konuşuyor nede olsa
Avatar
İsimsiz - 5 yıl önce
sonunda bizlerde bilinçlenmeye başladık helal olsun. bizi küçümseyenler utansın
Avatar
derinkuyulu - 5 yıl önce
sayın tekeli bdp liler hakkında da suç duyurusunda bulunacak mısınız bırakın bu bazılarına hoş gözükme senaryolarını
Avatar
ankara - 5 yıl önce
Allah razı olsun