banner461
banner195

Mavi Marmara İçin Yürüyoruz! Ücretsiz Otobüs talebiniz için irtibat

Mavi Marmara'nın yıl dönümünde Sultanahmet'ten Sarayburnu'na yürüyoruz.Kudüs'e özgürlük için Sultan Ahmed Meydanı'ndan Mavi Marmara'nın kalktığı limana kadar yürüyüş yapılacak.Otobüs talebiniz için irtibat:

Mavi Marmara İçin Yürüyoruz! Ücretsiz Otobüs talebiniz için irtibat
24 Mayıs 2014 Cumartesi 18:59

banner143
banner134

İHH'dan yapılan çağrı:

***

YÜRÜYORUZ

Değerli Filistin Dostu ve Kudüs Savunucusu,

Filistin toprakları işgal altındadır. Gazze abluka altındadır. İsrail zindanlarında çocuk ve kadınlar da dâhil binlerce Filistinli işkence görmektedir. İsrail, Filistinlilere karşı her gün sayısız suç işlemektedir. Dünyanın gözünü boyamak için sadece kendi belirlediği ölçüde Gazze’ye giriş-çıkışa izin veren İsrail, böylece adalet isteyen insanların mutlu olup avunmasını beklemektedir.

Gazze Özgürlük Filosu, tek bir insanın bile yardıma muhtaç yaşamak zorunda kalmasını insanlık onuruna aykırı bulduğu için yola çıkmıştır. İsrail’in 31 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan 9 insani yardım gönüllüsünün ve Mavi Marmara’nın misyonu, İsrail’in unutturma çabalarına rağmen adaletin, barışın, özgürlüğün sembolü olarak tüm dünyayı dolaşmaktadır. Mavi Marmara’nın başlattığı yürüyüş, ezilen halkların özgürlüğü, Kudüs’ü özgürleştirecek büyük yürüyüşün işaret fişeği olmuştur.

İsrail ise her geçen gün daha büyük maliyetle ve daha da yalnızlaşarak yeni suçlar işlemeye devam etmektedir. Ancak işlediği her insanlık suçu İsrail’i sona yaklaştırmaktadır. Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki Mavi Marmara davaları hem İsrail’in bugüne kadar işlediği insanlık suçlarının cezalandırılmasına vesile olacak hem de Filistin ve Mescid-i Aksa konulu davalara emsal teşkil edecektir. Bu da İsrail’in hukuki koruma kalkanının delinmesi ve orta vadede Kudüs işgalinin kırılması için önemli bir adım anlamına gelmektedir. İnsanlığın ortak vicdanı onurlu mücadelesini vermekte İsrail de kaybını durdurmaya çalışmaktadır.

Dördüncü yıldönümünde ve gelinen bu süreçte İHH ve Filo’nun diğer organizatörleri, şehit aileleri, bu gemilere yardım malzemesi verenler ve tüm yolcular, bu misyonun parçası olan siz Filistin dostları ile yürüyoruz.

YÜRÜYORUZ Çünkü ;

- Mavi Marmara Kudüs-Filistin mücadelesinin bir parçasıdır. Amacı ablukanın kalkmasıdır. Ablukanın kalkması için sorumluluğumuz devam etmektedir.

- Barış isteyen halklar İsrail’in karşısındadır. Türkiye halkının tamamı Mavi Marmara’nın tarafında, İsrail’in karşısındadır. Bunun altını bir kez daha çiziyoruz.

- Siyonistlere göre İsrail’in amacına uygun tek çözüm “Mavi Marmara’yı tarihten silmek, üzerini örtmek, hafızalardan çıkarmak ve unutturmak”tır. Unutturmayacağız.

- Gazze Özgürlük Filosu’nun tüm bileşenleri olarak ve Mavi Marmara’da buluşan tüm cesur, iyi yürekler adına 9 ŞEHİDİMİZİ ve 4. Yılında hala komada olan Uğur Süleyman Söylemez’i, yeryüzündeki zulme karşı direnen tüm gençleri ve çocukları, şu an dünyadaki tüm kriz bölgelerinde canı pahasına çalışan tüm insani yardım gönüllülerini bir kez daha selamlıyoruz..

- Muhtaç olduğumuz birlik, beraberlik ve bütünlük tüm mazlumlara ve mağdurlara umut olacaktır.

31 Mayıs 2014 Saat: 17:00’da Sultanahmet Meydanı’nda buluşup Sarayburnu’na Mavi Marmara’nın kalktığı limana YÜRÜYORUZ

Sizleri dünyanın dört bir yanından ve Filistin’den gelecek Filistin dostları ile gerçekleşecek bu yürüyüşe katılmaya, duyurusu için destek vermeye davet ediyoruz .

Saygılarımızla

Yavuz Dede

Genel Sekreter

PROGRAM: 

30 Mayıs 2014 Saat 20:30’da Mavi Marmara Gemisinde çeşitli aktiviteler ve Program 
31 Mayıs 2014 Saat: 17:00 Mavi Marmara Yürüyüşü ve Programı

Otobüs talebiniz için irtibat:

Kudüs e özgürlük için İstanbul Sultan Ahmed  Meydanı’ndan Mavi Marmara ‘nın  kalktığı limana kadar Yürüyüş  Yapılacak . Bu davaya inanmış milyonlar tek yürek olacak 31  Mayıs sabahı Nevşehirden gidecek kardeşlerimiz  için ücretsiz  otobüs temin edilecektir .Aksa için özgürlük yürüyüşüne katılmak isteyen Nevşehirli hemşehrilerimiz 
 0538 888 40 47  
0534 349 22 66   numaralı telefonlara bilgi vermeleri rica olunur .


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
doğrucu davut - 4 yıl önce
kardeşim ne mavi marmaraymış be.. memlekette ne çok arap sevici varmış.. daha yeni 300 den fazla insanımız madende öldü.. kimsenin umrunda değil. doğu türkistanda soydaşlarımız çin zulmü altında yıllardır inlerken kimsenin sesi çıkmaz.. varsa yoksa araplar filistin bilmem ne..hadi canım sizde..
Avatar
adnan - 4 yıl önce @doğrucu davut
maden kazasında insanlarımızın ölmesinin kimsenin umurunda olmadığı doğru değil.ilk günden beri yardım teklif eden taziye mesajları yayınlayan,haber kanallarında acı haber olarak duyuran ,dualarla destek vererek acımızı paylaşan bir çok islam ülkesi var.ölen insan olduktan sonra ırkına bakmanın anlamsızlığı ortada.müslümanların kardeş olması hasebiyle birbirlerinin derdiyle dertlenmesi elbette doğrudur.doğu türkistandaki müslüman da filistindeki müslüman da bizim din kardeşimizdir ve hepsinin derdi bizim derdimizdir.kuru kuruya türkçülük yapmanın hiç bir manası yoktur.peygamber efendimizin de arap olduğunu unutuyorsun galiba.arap seviciliği ne biçim bir tanımlama.müslüman müslümanı ırkına bakmadan sever."şehadet getirmeyince müslüman olamazsınız, birbirinizi sevmeyince mü'min olamazsınız,birbirinize selam vermeyince de cennete giremezsiniz" hadis-i şerifini unutmayalım lütfen.selam ve dua ile.
Avatar
nizam-ı alem - 4 yıl önce
doğrucu davut, o söylediğin somalı şehidlerimiz için de doğu türkistanlılar içinde , bosna,azerbaycan ve tüm türki cumhuriyetler içinde canını, malını, zamanını herşeyini feda eden senin arap sevici diye aşağılamaya çalıştığın insanlar oldu.sen oturduğun yerden ahkam keserken.. birileri elbette tüm insamlık için çalışıyor i çalışacakta.. sen seyretmene bak..
Avatar
Ülkü Aslan - 4 yıl önce
mavi marmarada ölen türk olsada içim yanmasa. bu nedir ya. bir arap furyası tutturdunuz gidiyorsunuz. bu kadar imanlıysanız hocalı katliamı diye birşey var duydunuz mu? binlerce azeri kardeşimizi ermeni soysuzu katletti. çok uzak değil bir ay önce 23 nisan'da evet 23 nisan yanlış yazmadım, yani ulusal egemenliğimizin yıldönümünde sayın başbakan ermenilere taziyelerini iletti üstelik ekranlardan. bizim ulusal egemenlik yıldönümümüzde yapılması ayrı bir ayıp, azeri kardeşlerimizin hakkını hiçe sayıp ermeni soysuzuna "öldürülen ermeniler için üzgünüz,acınızı paylaşıyoruz" demek çok daha ayrı bir ayıptır. şu mavi marmara nanesini yiyenlere sesleniyorum türkistan'da şuan zulüm gören kardeşlerimiz için ne yapıyorsunuz? merak ediyorum onların acısını bi tarafınız duyuyor mu? i̇şiniz gücünüz show. bırakın eli uçkurunda arap dünyasınıda biraz müslüman türk'lerle ilgilenin emin olun birileri kasıtlı olarak hatırlıyor bu saçma olayları beyninizi bu meşkul etsinde diğerlerine sesiniz çıkmasın diye
Avatar
tanrıdağı kadar türk hıradağı kadar müslümanım - 4 yıl önce
sayın ülkü aslan kardeşim,nizamıalemin doğrucu davud'a yazdığı doğrucu davut, o söylediğin somalı şehidlerimiz için de doğu türkistanlılar içinde , bosna,azerbaycan ve tüm türki cumhuriyetler içinde canını, malını, zamanını herşeyini feda eden senin arap sevici diye aşağılamaya nizamı alem rumuzlu arkadaşın yazdığı çalıştığın insanlar oldu.sen oturduğun yerden ahkam keserken.. birileri elbette tüm insamlık için çalışıyor i çalışacakta.. sen seyretmene bak..'' sözleri aynen sizede söylenebilir..haydi çık meydana hocalı katliamı için doğu türkistan için bir eylem yap.. seni ilk destekleyecek olanlar mavi marmara ya sahip çıkanlar olacaktır.. haa birde mavi marmarada şehid olanlar birde türk olsalarya .. diyorsun ya.. bu senin kabuğunu kırmadığın kuru kuruya düşmanlık yaptığın anlamına geliyor.. istersen sana 10 şehidimizin kimliğini araştırmanı tavsiye edeyim de... araştır.