banner461
banner195

Milletin Kapısı 'Açık Kapı' Projesi Nevşehir’de Hizmete Başladı!

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmek üzere hazırlanan “Açık Kapı Projesi”, Nevşehir’de hayata geçirildi.

Milletin Kapısı 'Açık Kapı' Projesi Nevşehir’de Hizmete Başladı!
28 Mart 2018 Çarşamba 17:31

banner143
banner134

İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmetlerinden bir olan “Açık Kapı” projesi Nevşehir’de hizmete girdi.
Nevşehir Valiliğinden gelen açıklamada;  "Bakanlığımızca, kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması maksadıyla 81 il Valiliğinde Açık Kapı Projesi uygulanması planlanmış olup, 15 Mart 2018 tarihinden itibaren ilimizde faaliyete geçirilmiştir"denildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş açıklamasında; “Hükümet Konağı'na gelen ve resmi kurumlarda işlerinin daha kısa sürede ve seri bir şekilde yapılması, sorunlarına çözüm bulmak isteyen vatandaşların, ilk olarak açık kapı masasına uğrayıp, buradaki görevli personelle iletişim kurarak, işlerinin çözüme kavuşturulması hedeflenmektedir. ‘Açık Kapı Projesi' ile vatandaşla bire bir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurma, sorunlarının dinlenerek çözümüne ilişkin yol gösterilmesi, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin en aza indirilmesi, vatandaşın taleplerinin elektronik ortamda alınarak, en kısa sürede sonuçlandırılması hedefleniyor” dedi.

Vali Aktaş; “Hükümet konağında faaliyete başlattığımız Açık Kapı birimi hizmet vermeye başlamış olup, Nevşehir’imize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Nevşehirli vatandaşlarımız Valiliğimizde bulunan Açık Kapılara bizzat başvurmak suretiyle veya www.acikkapi.gov.tr web sitesi üzerinden veya mobil telefonlara yüklenen Açık Kapı Uygulaması ile de başvuru yapabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.