banner461
banner195

Milli İradeyi Esas Alan Meclis’imizin Bugün de Çözemeyeceği Hiçbir Sorun Yoktur.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milli İradeyi Esas Alan Meclis’imizin Bugün de Çözemeyeceği Hiçbir Sorun Yoktur.
22 Nisan 2014 Salı 12:10

banner143
banner134
 
AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, yayınladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında 20. yüzyılın ilk çeyreğinin, Türk milleti için büyük felaketlere ve umutlara sahne olduğunu belirtti. 94 yıl önce açılan TBMM’nin, milli tarihin en önemli dönüm noktasını teşkil ettiğini söyleyen Gizligider, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ diye övündüğü Cumhuriyeti kuran TBMM’nin açıldığı bu önemli gün, Anadolu’nun istiklali ve istikbalinde tayin edici bir gündür. Zira, TBMM’nin açılışı, işgal altındaki yurdumuzun kurtuluşunda önemli bir merhaleyi teşkil etmiştir. TBMM, orduları dağılmış, silahlarına el konulmuş ve toprakları işgal edilmiş milletimizin yeniden dirilişinde öncülük ederek, büyük bir tarih yazmıştır. Milli iradeyi esas alan Meclis’imizin bugün de çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Meclisimizin, tarihinden aldığı ilham ve güçle, ülkemizin birliği ve kardeşliği için çalıştığı bilinmelidir. Milletimizin huzuru ve güvenliği, devletimizin bölünmez bütünlüğü, TBMM çatısı altında görev yapan milletimizin bütün vekillerinin vazgeçilmez hedefidir. Milletimizin bahtiyarlığı için TBMM üyesi her vekilimiz, çalışmalarını büyük bir özveri ve sorumluluk anlayışı içinde sürdürecektir. 23 Nisan aynı zamanda, gelecekte özgürlük ve bağımsızlık bayrağını devralacak olan çocuklarımızın da bayramıdır. TBMM’nin ilk başkanı, Kurtuluş Savaşımızın öncüsü aziz Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen bugünün, bu açıdan da ayrı bir anlamı vardır. Çocuklara armağan edilen ve tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, geleceğimizin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın da bir ifadesidir. En büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma yararlı özgür bireyler olarak yetişmeleridir. Yarının büyükleri olacak çocuklarımızın milli ülkü ve hedefleri benimsemeleri en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclis’imizin kahraman üyelerini ve milli mücadeleye canıyla, malıyla, emeğiyle katılmış milletimizin her ferdini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.