banner461
banner195

Nar Kasabasında Park Beklemede

Nevşehir Merkeze bağlı Nar kasabasında belediyenin girişimleri ile insanların Kızılırmak’ta olduğu gibi suya geriden bakmayıp, bizzat içerisine girip çocuklarıyla birlikte güle oynaya bir gün geçirecekleri proje henüz tamamlanamadı.

Nar Kasabasında Park Beklemede
21 Mayıs 2014 Çarşamba 13:27

banner143
banner134

 Park Beklemede

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Nar kasabasında belediyenin girişimleri ile insanların Kızılırmak’ta olduğu gibi suya geriden bakmayıp, bizzat içerisine girip çocuklarıyla birlikte güle oynaya bir gün geçirecekleri proje henüz tamamlanamadı.

Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, “Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda havuz başı düğün salonundan bahsetmiştik. Bu çalışmamız etap etap uygulamaya geçiriliyor. Bugün otellere gidiyorsunuz oralarda havuz başka bir yerde, düğün başka bir yerde yapılıyor. Projemizin adı 2023 Kapadokya Naturel Park, Havuz başı düğün salonu projesi. Bu projemizin bir ayağı olan su içerisinde yürüyüş yolları tesis etmek istedik. Burada tarımsal sulamada kullandığımız son derece temiz suyu insanlarımızın hizmetine sunmak istedik. Hem suyun şırıltısından insanlarımız dinlensin, hem de güzel bir görsellik oluştursun diye başlattığımız su içerisindeki yürüyüş yolları projemiz tamamlanmış durumda. Şu anda bile çocuklar burada su içerisinde rahatlıkla oynayabiliyor, insanlarımızda yaz aylarında paçalarını sıvayıp bu suyun içerisinde dere boyu gezinti yapma fırsatını elde edebilecekler. Burada büyükler çocuklarında yaşayamadıklarını yaşama fırsatı elde edecekler. İleriki dönemlerde kayıklarla ve su içerisinde bulunacak olan ördeklerle daha güzel bir görünüm kazanacak projemiz. Biz buraya Küçük Kızılırmak diyoruz. İnsanlarımız Kızılırmak içerisine girip suyla hemhal olamıyorlar ama burada su ile dinlenmeleri mümkün. Bizim burada büyükler suya geriden bakmak yerine içerisine girip çocukları ile birlikte zevkli bir an geçirmenin fırsatını da elde edecekler. Projemizi eleştirenler olabilir. Sel yatağının içerisinde böyle bir proje olur mu diyenler olabilir. Ama biz Nar belediyesi olarak sel yatağını bir günde rahatlıkla temizleyebilir ve bu imkanı yeniden insanlarımıza rahatlıkla sunabiliriz” açıklamalarında bulunmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Park Beklemede

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YAKINDda - 4 yıl önce
arkadaşlar merak etmeyi̇n park bi̇raz geçde olsa yapilacaktir.i̇lk önceli̇ği̇mi̇z i̇mar konularini çözmekti̇r.kooperati̇i̇flerden pay alincada pi̇ki̇k alanini yapilacak
Avatar
birisi - 4 yıl önce
Ooooo ali hocaa parkin yarisini ozeline gecimezse bitmez o park