banner461
banner195

Nar’da Taziye Evi Ne Zaman Tamamlanacak?

Nevşehir merkeze bağlı Nar kasabasında bu yıl içerisinde tamamlanması planlanan taziye evinin yeri de, projesi de değişti. Seçim seçim yoğunluğuna takılan projenin ne zaman tamamlanacağı merak konusu.

 Nar’da Taziye Evi Ne Zaman Tamamlanacak?
30 Mayıs 2014 Cuma 17:20

banner143
banner134

 Nar’da Taziye Evi Ne Zaman Tamamlanacak?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Nar kasabasında bu yıl içerisinde tamamlanması planlanan taziye evinin yeri de, projesi de değişti. Seçim seçim yoğunluğuna takılan projenin ne zaman tamamlanacağı merak konusu.

Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, geçtiğimiz günlerde başlaması beklenen taziye evinin yapılan değerlendirmeler sonucunda yerinin ve projesinin değiştirildiğini, bu projeyi hayata geçirmeyi istediklerini söyledi.

Kasaba halkı ile yapılan istişareler sonucunda taziye evinin yeni mezarlık alanından, eski mezarlık alanına kaydırıldığını ve projede de bir takım değişiklikler yaptıklarını belirten Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, “Önünde geniş bir terası, içerisinde misafirhanesi, mutfağı ve sosyal üniteleri bulunacak olan taziye evimizin inşaatına başlamayı planlıyorduk. Ama yapmışken halkımızın istediği, onların taleplerinin de göz önüne alındığı güzel bir projeyi hayata geçirelim istedik. Allah’ın da izniyle bu çalışmamızı tamamlayacağız. Yeni mezarlık alanımızın yanında bulunan 22 bin metre karelik bir alanda yapmayı düşündüğümüz taziye evi projemizi halkımızın bu taziye evini daha fonksiyonel kullanabilmesi için eski mezarlığımızın yanına kaydırdık. Halkımızın talepleri doğrultusunda da projemizde bir takım değişiklikler de yaptık. İnşallah kısa bir zaman içinde bu çalışmaya başlayıp projemizi hayata geçireceğiz” açıklamalarında bulunmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.