banner461

NEHÜ’de Çevre Düzenlemelerine 5 Milyon TL Harcanıyor

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünün yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde kampus içerisindeki geniş çaplı çevre düzenleme çalışmaları hızla sürüyor.

banner503
NEHÜ’de Çevre Düzenlemelerine 5 Milyon TL Harcanıyor
18 Temmuz 2014 Cuma 17:35

banner143
banner134

 Çevre Düzenlemelerine 5 Milyon TL Harcanıyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünün yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde kampus içerisindeki geniş çaplı çevre düzenleme çalışmaları hızla sürüyor.

Rektör Filiz Kılıç’ın büyük bir titizlikle takip ettiği çalışmalarda Rektörlük binasının da içerisinde bulunduğu alan ve etrafında oldukça geniş bir alan hem yemyeşil bir görüntüye kavuşturulacak. Hem de yapılacak süs havuzu ile de kampusa yepyeni bir görüntü kazandırılacak.

Çalışmaların Eylül ayına kadar tamamlanması için yoğun bir çalışma yapılırken, rektörlüğün en büyük sıkıntılarından birinin yeşil alanları sulayabilecek su kaynağının bulunamaması. İki kez su sondajı yaptıran Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü sondajın ikisinde de sıcak su buldu.

Söz konusu su kaynağının yeşil alanları sulama konusunda yetersiz olması nedeniyle şimdilerde Rektörlük yeni bir su kaynağı bulma arayışı içerisinde.

Yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde Rektörlük ve çevresindeki çevre düzenleme çalışmalarının yanında mevcut fakülte binalarının da tadilattan geçirildiği gözleniyor. Bir yandan halen devam eden binaların bir an önce tamamlanması için gayret sarf eden Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü bir yandan da yıllar önce yaptırılan binaların oluşturulan yeni silüyete uygun bir duruma getirilmesi için çalışıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ah ah - 6 yıl önce
bu üniversite çok savurgan bir üniversite hiiç ileri düşünmüyorlar yıkıyorlar yeniden yapıyorlar yıkıyorlar yeniden yapıyorlar hele bide çok saçma bir iç trafiği var kim tasarlıyor arkadaş