banner461
banner195

Nevşehir Alacaşar köyünde 3 bin 500 kişi yağmur duası yaptı

Nevşehirli çiftçiler, ilkbahar aylarında yeterli yağış olmadığı için yağmur duasına çıktı.

Nevşehir Alacaşar köyünde 3 bin 500 kişi yağmur duası yaptı
05 Mayıs 2014 Pazartesi 15:15

banner143
banner134

 Nevşehir merkez ve 30 civarında köyden gelenler, otobüs ve özel araçlarla yağmur duasının yapılacağı Alacaşar Köyü Ortaokulu bahçesinde toplandı. Bahçede yağmur duası öncesinde vaaz veren il vaizi Mehmet Çetin, “Bir çiftçi kardeşimiz gitse faizli kredi ile gübre alsa getirip tarlaya atsa, elde ettiği hasat faizle elde edilmiş kar oluyor. Haram harama sevk ediyor. Haramdan kaçınmazsak, yediğimiz haram olursa Cenab-ı Allah bize rahmet nasip etmez. Haram lokmadan kaçınalım. Yediğimiz, giydiğimiz, içtiğimiz haram olmasın. Elde ettiğimiz ürünün zekatını, öşrünü vermezsek Cenab-ı Allah bu nimetleri bizden alabilir. Buraya Nevşehir’in dört bir yanından Allah’a yalvarmaya geldik. ‘Allahım günahlarımızdan dolayı bize azap etme, rahmetini eksik etme’ diyerek acziyetimizi, fakirliğimizi, noksanlığımızı izhar ediyoruz. Rahmetini diliyoruz.” diye konuştu.

Din görevlileri tarafından Kuran’ı Kerim ve ilahiler okundu. Daha sonra çiftçiler, yağmur yağması için dua etti. Susuz kalmamak için el açan vatandaşlar, Allah’tan rahmetini esirgememesini istedi. Yağmur duasını yaptıran emekli imam hatip Mehmet Yazgı, ”Umarız Yüce Mevlam duamızı kabul eder, bol yağışlı bahar yaşatır ve hasat dönemi çiftçilerimiz için Bereketli olur. Ürünlerimiz , bitkiler ve hayvanlar yağmur bekler. Rahmetini biz günahkâr kullarına hayırlısıyla ver. Senden başka gidecek kapımız yok.” dedi.

Yağmur duasında 2 boğa kesildi. Duaya gelenlere etli pilav ve ayran ikram edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevzat SOYLU...KIRŞEHİR - 4 yıl önce
Orada bulunan veya gönlü orada olup gidemeyen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.İçlerinde DUASI kabul olunanların duasına da bizlerinde kabul olunmasını ümit ettiğimiz dumızı Rabbim ilhak eylesinHacı babamız ile.Hasan veEbubekir ÖZDEMİR'den Allah razı olsun.