banner461
banner195

Nevşehir Anıtlar Kurulu Yetkilileri İnceleme Yaptı

Nevşehir Anıtlar Kurulu yetkililerinden oluşan bir heyet Aksaray'a gelerek Eğri Minare ve Kılıçaslan Hamamı'nda yaptıkları incelemenin ardından Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibi ile birlikte toplantı yaptı.

Nevşehir Anıtlar Kurulu Yetkilileri  İnceleme Yaptı
17 Haziran 2014 Salı 14:46

banner143
banner134

Nevşehir Anıtlar Kurulunda oluşan bir heyet Aksaray’a gelerek eğri minare ve Kılıçaslan hamamında yaptıkları incelemenin ardından Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibi ile birlikte toplantı yaptı.       

Aksaray Belediyesi, Aksaray’ın sahip olduğu tarihi değerlerin gün yüzüne çıkarılması ve korunması konusunda önemli çalışmalar yapıyor.  

             Nevşehir Anıtlar Kurulu Müdürü Abdurrahim Deniz, Şehir Plancısı, Doç. Dr Özlem Güzey, Arkeolog Yrd. Doç. Dr. Osman Doğanay, Sanat tarihçisi, Dr. Bülent İşler, Mimar İsmail Toker, Mimar Hayati Binler, Hukukçu İsmail Kurul, Proje müellifi Yrd. Doç. Osman Nuri Dülgerler, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karahancı ile birlikte ilk olarak Eğri minarede inceleme yaptılar. Ardından da restoresi devam eden Kılıçaslan hamamını gezerek yerinde incelediler.    

Aksaray 68 Haber


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.