banner461
banner195

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin Yapımı Sürüyor

12 katlı olarak yapımı planlanan Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin tamamlanmasına yönelik çalışmalar hızlılık içerisinde sürüyor.

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin Yapımı Sürüyor
18 Eylül 2014 Perşembe 10:35

banner143
Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin Yapımı Sürüyor
İlgili Galeriye Git
banner134

 BELEDİYE HİZMET BİNASI VE TİCARET KOMPLEKSİNİN YAPIMI SÜRÜYOR

12 katlı olarak yapımı planlanan Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin tamamlanmasına yönelik  çalışmalar hızlılık içerisinde sürüyor.

HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin  inşaatı TÜM HIZIYLA devam ediyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve 51 bin 486 metrekare kapalı inşaat alanına sahip  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi içinde ,  iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve çok sayıda işyeri yer alıyor.

Belediye hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binası görünümünün de kazandırılacağı kompleksin  meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.

Modern kent oluşumunun en temel yapı sistemlerinden biri olarak da değerlendirilen  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin, 2015 yılı içerisinde hizmete kazandırılması öngörülüyor.

Nevşehir’in ana merkezinde olması nedeniyle sosyal hayatın da renklendirileceği bir yaşam merkezi  haline de gelecek  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin, şehir merkezindeki sosyal, kültürel hareketliliğin artırılmasında önemli bir rol üstlenmesi de hedefleniyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
10 sene sonra - 4 yıl önce
o belediye binasıda kültür merkezi gibi 10 sene sonra küçük gelecek bunuda yazın bir kenara
Avatar
furkan - 4 yıl önce
hasan ünverin yaptığı ilk ve tek en düzgün şehre yakışacak bir projesi tebrik ediyorum ama nevşehir uzaktan bakıldığında bir köy görünümlü neyse o abii eğriye eğrii doğruya doğruu !