banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Karları Kamyonlarla Taşıyor

Son yılların en yoğun kar yağışının gözlendiği Nevşehir’de, Belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Nevşehir Belediyesi Karları Kamyonlarla Taşıyor
19 Şubat 2015 Perşembe 10:59

banner143
banner134
 KARLAR KAMYONLARLA  TAŞINIYOR

Son yılların en yoğun kar yağışının gözlendiği Nevşehir’de, Belediye ekiplerinin karla mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ana arterlerin yanı sıra cadde ve mahalle aralarında 200 i aşkın ekip ile birlikte iş makinalarının da yardımıyla  kar temizliği yapan Nevşehir Belediyesi ekipleri, ana caddelerdeki kar birikintilerini kepçeler yardımıyla kamyonlarla taşıma çalışması da yapıyor.

Nevşehir’i 3 günden beri etkisi altında bırakan ve kimi yerlerde 45 cm. ye kadar ulaşan kar yağışı ile birlikte ulaşımın sağlıklı şekilde işleyişinin sağlanması amacıyla gece geç saatlere kadar devam eden karla mücadelesi yapan Nevşehir Belediyesi ekipleri, şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde ve mahalle aralarında biriken kar kütlelerinin temizlenmesine yönelik çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

Bu kapsamda Atatürk Bulvarı ve Aksaray Caddesi’ni geçici olarak trafiğe kapatılmasının ardından Nevşehir Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü  ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce oluşturulan ekipler kepçeler tarafından bir araya getirilen kar birikintilerini kamyonlar yardımıyla boş arazilere  taşıdılar.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
arda - 3 yıl önce
sanayı tarafı çok kayıyor lutfen cumada tatıl edın tehlıkeye gerk yook
Avatar
veli - 3 yıl önce
yarın okullar varmı rica etsem söylermisiniz kar yağışları yine başladı ?
Avatar
Elçin - 3 yıl önce
Yarın okullar tatilmi
Avatar
Teyyare - 3 yıl önce
Yaw gardaşım tatilmi değilmi yarın okul vevap verin bişey deyinde ona gore arabayı ısıtıyım çalıştırıyım yarın öğrenci goturecez
Avatar
sevban - 3 yıl önce
valilik belediye ye güvenmediği için tatil yapıyor
Avatar
ebubekir - 3 yıl önce
teşekürler bediye çalışanlarına