banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi'nin 2 Projesi UCLG tarafından dünyaya örnek gösterildi

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 18–20 Mart tarihleri arasında İspanya'nın Bilbao kentinde yapılacak ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) tarafından organize edilen "Birinci Kültür Zirvesi" nde Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen Kültürel Dönüşüm ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi çalışmalarını anlattı.

Nevşehir Belediyesi'nin 2 Projesi UCLG tarafından  dünyaya örnek gösterildi
19 Mart 2015 Perşembe 15:15

banner143
Nevşehir Belediyesi'nin 2 Projesi UCLG tarafından  dünyaya örnek gösterildi
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediyesi'nin 2 Projesi UCLG tarafından  dünyaya örnek gösterildi...

İSPANYA’BİLBAO  BİRİNCİ KÜLTÜR ZİRVESİ’NDE SEVİNDİREN GELİŞME

İKİ PROJEMİZ,UCLG TARAFINDAN  DÜNYAYA ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Kültürel Dönüşüm ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi projesi ,dünyaya iyi örnek uygulamalar arasında yer aldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İspanya'nın Bilbao kentinde halen devam eden  Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) tarafından organize edilen "Birinci Kültür Zirvesi" nde Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen  Kültürel Dönüşüm ve Özel  İnsanlar Eğitim Merkezi çalışmalarını anlattı.

Pek çok dünya ülkesinden yerel yöneticiler ve akademisyenlerin katıldığı zirvede, Kapadokya Bölgesinin tarihi ve kültürel birikimlerini ele alan değerleri konuklara aktaran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’un sunumu ilgiyle izlendi.

Ünver’in sosyal belediyecilik modeli kapsamında uygulamaya koyduğu Kültürel Dönüşüm ve Özel İnsanlar Eğitim Merkezi projesi de,  Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) ve Gündem 21 tarafından iyi örnek uygulamalar arasına seçildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, dünya genelindeki yerel yönetimlerin tek çatı altında toplandığı böyle bir büyük organizasyon içerisinde Nevşehir Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen projelere karşı gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.