banner461

Nevşehir Darbeye Karşı Tek Yürek

Hain darbe girişiminin birinci yıl etkinliklerinde mahşeri kalabalık Diriliş Meydanında buluştu.

banner503
Nevşehir Darbeye Karşı Tek Yürek
16 Temmuz 2017 Pazar 01:46

banner143
banner134
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Nevşehir’de vatandaşlar ‘Demokrasi ve Birlik Yürüyüşü’ne katıldı. Nevşehir’de bugüne kadar görülmemiş düzeyde büyük bir katılımın gerçekleştirildiği Demokrasi ve Birlik Yürüyüşte AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz,Murat Göktürk,Ebubekir Gizligider,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay,
siyasi partilerin temsilcileri,sivil toplum teşkilatların yönetici ve üyeleri  de en ön saflarda ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyüşte hazır bulundular.

Borsa Kavşağı’nda başlayan Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü’ ne katılanlar,  ‘Ya Allah Bismillah Allahü Ekber’, “Şehitler Ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla Diriliş Meydanı’na kadar yürüdüler.

Diriliş Meydanında devam eden Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri  15 Temmuz hain darbe girişiminde ve terör olaylarında şehadet mertebesine ulaşan asker, polis, korucu ve sivil şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı.

Altınoluk Camii İmam Hatibi Ramazan Öz’ün Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı kahramanlık marşları seslendirdi.

Vatandaşlara daha sonra   Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver nöbet aşı dağıttı. Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından da Diriliş Meydanında bir araya gelen vatandaşlara Türk Bayrakları ve su dağıtımı da yapıldı.

Diriliş Meydanında bir araya gelen binlerce vatandaşa seslenen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bu ülkenin geleceğini yok etme peşinde olan hainlerin her zaman pusuda beklediklerini belirterek, Türkiye’nin kalkınma ,gelişme süreçlerinde ortaya çıkıp kirli emellerine ulaşma çabasına öteden beri şahit olduklarını ifade etti.  Ünver daha sonra şöyle konuştu:  “ Türkiye ne zaman ayakları üzerinde durmaya başlasa, dünya ülkeleri arasında ciddi bir gelişim süreci içerisine girse, mutlaka bu ülkenin önüne engel çıkartmak için birileri kirli planlar ortaya koyar. Geçmişte bu oyunları çok yaşadık.  15 Temmuz’ da da darbe ile bu milletin seçilmiş yöneticilerini devirmeye çalıştılar, ama başaramadılar.15 Temmuz’da milletini ve ülkesini terk etmeyen bir Cumhurbaşkanının olacağını, bu asil milletin darbecilere karşı Reislerinden aldıkları işaretle göğüslerini siper edebileceklerini asla akıllarına getirememişlerdi. Bu hainler bizi  asla  yenemeyecekler. Kurşuna karşı durmayı göze alan bir millet var karşılarında.” dedi.

GÖZÜNÜZ , GÖNLÜNÜZ DARBELERE KARŞI DAİMA AÇIK OLSUN

Belediye Başkanı Ünver, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında binlerce vatandaşın tek bir yürek halinde Diriliş Meydanını sabahlara kadar terk etmeyerek bir büyük kahramanlık örneği verdiğini belirterek ‘ Ben çocuklarını kaldırıma yatırıp uyutan nice anneler gördüm. Sizler vatan ve milletin ne olduğunu 7 düvele gösterdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Gazanız mübarek olsun,gözünüz gönlünüz darbelere karşı daima açık olsun.” dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde 16 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek  proğramda Türk Halk Müziğinin ünlü isimlerinden Esat Kabaklı’nın kahramanlık türkülerini seslendireceğini belirterek tüm vatandaşları bu etkinliğe davet etti. Ünver ayrıca Nevşehir Belediyesi olarak 18 Temmuz günü Diriliş Meydanı’nda gençlere verdiği sözü yerine getirerek  Türk Müziğinin usta ismi Mustafa Yıldızdoğan’ın Diriliş Meydanında  akşam konser vereceğini, Nevşehir’in il oluşunun 63. Yılı nedeniyle de  20 Temmuz Perşembe günü de sanatçı Uğur Işılak’ın   bir konser vereceğini belirtti ve tüm halkımızı bu etkinliklere davet etti.

SON NEFES DİNMEDEN HAİNLER EMELLERİNE KAVUŞAMAYACAK

AK Parti Nevşehir Milletvekili  Ebubekir Gizligider bu vatanı ve milleti bölüp parçalamaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. Gizligider, geçen yıl ki o karanlık gecenin Allah’ın izni ile nurlu sabahlara dönüştüğünü dile getirerek ‘ Türk Milletinin kahraman evlatları, hainlere karşı büyük bir mücadele verdi. Bizlerde gücümüz yettiğince siz değerli halkımızla birlikte dualar yaptık. Bu karanlık gecenin sonunda bizleri nurlu sabahlara kavuşturması duasında bulunduk. Bazı  genç kız kardeşimiz o gece  ‘ Bize bir araba bulun, bizlerde İstanbul’da köprüye gidip kardeşlerimizle mücadeleye katılalım’ isteğinde bulundular. Hainler,  bu vatanı bölemeyecekler,  bu bayrağı indiremeyecekler ve  bu ezanı dindiremeyecekler.  Son nefes dinmeden de FETÖ ‘nün hainleri başta olmak üzere tüm hainler hedeflerinize asla kavuşamayacaklar. “ diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN DE BAYRAĞIMIZIN DA YÜKSELİŞİ SÜRECEK

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de ,Türkiye’ye diz çöktürmek amacıyla darbe girişiminde bulunan hain Fetullah Gülen mensuplarının ,Türk Milletinin kararlı duruşu ile perişan edildiklerini belirtti. Göktürk ‘ Sizler bu meydanları doldurdukça, birlik ve beraberliğinizi daha sağlam hale getirdikçe bu hainler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Türk Milleti, demokrasi tarihine altın harflerle yazılacak destan yazdı. Bu ülkenin de bayrağının da yükselişi,  Allah’ın izniyle bundan sonra da daha da yükselerek devam edecek.” şeklinde konuştu.

ALLAH MİLLETİMİZİ DAİMA KORUSUN

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’de , 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ örgütüne mensup alçakların karşısına çıkan Türk Milletinin, bir büyük zafer elde ettiğini dile getirdi. Açıkgöz,  Türk Milletinin vatan, bayrak ve Allah sevgisinin ne olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğini kaydetti. Açıkgöz “ Birlik ve beraberliğimizi daha da sağlamlaştırdıkça bir barış medeniyeti olan ülkemizin dünya lideri bir ülke olacağına yürekten inanıyorum. Tek güç Milletimizin birlik ve beraberliğidir. Allah milletimizi daima korusun ‘ dedi. 

Nevşehir Valisi  İlhami Aktaş , konuşmasında,  geçen 15 Temmuz’da yaşadıkları çeşitli olayları vatandaşlara aktardı.

HALKIMIZ ÖNEMLİ HİZMETLER YÜRÜTTÜ
Aktaş, o gece Nevşehirlilerin  birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir vefa örneği sergilediğini dile getirdi. Aktaş “ Ankara Esenboğa Havalimanının darbe girişimi sırasında kullanılamadığı süreçte, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden Nevşehir Havalimanına inen Özel Hareketçi polislerin Ankara’ya bir büyük hızlılık içerisinde hareket ettirilmesinde  üstün bir görev anlayışı ortaya konuldu. Ekipte görev alan polis arkadaşlarımızın, Milletvekillerimiz,  Belediye Başkanımız ve  değerlihalkımızın da destekleri ile süratle Ankara’ya sevkleri sağlanmış ve onların da bu anlamda Ankara’daki önleyici önemli hizmetleri zamanında sağlanmıştır “ dedi.

Etkinlikte daha sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden yaptığı konuşma  dev ekrandan izlendi.
Nevşehir’de Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Nevşehir Belediyesi  Halk Müziği  Korosu , kahramanlık türküleri seslendirdi.

Etkinlikte saat 00.13’ü gösterdiği anda okunan Selâ eşliğinde Diriliş Meydanında demokrasi nöbeti başladı. Demokrasi nöbeti sabah saatlerine kadar devam edecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.