banner461

Nevşehir'de Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ÖSO ile birlikte Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için Nevşehir'de mevlit okutuldu.

banner503
Nevşehir'de Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu
19 Şubat 2018 Pazartesi 15:40

banner143
banner134
Nevşehir 419 Kale etrafı Toki konutları site yönetimi tarafından Afrin Şehitleri ve Tüm Şehitlerimiz tarafından mevlid proğramı düzenledi. Toki site Müdürü Ahmet Turgut'un ev sahipliğinde düzenlenen proğrama AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malul Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi ve çok sayıda mahalle sakinleri katıldı. 

Toki site Müdürü Ahmet Turgut'un selamlama konuşması ile başlayan proğramda yapılan dualarda birlik, beraberlik ve kardeşliğin önemine vurgu yapılırken, tüm şehitler için eller semaya kaldırılarak dualar edildi. ​

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz:" Nevşehir TOKİ sakinlerimizin düzenlediği Afrin şehitlerimizin ve tüm şühedamızın aziz ruhları için mevlid-i şerifte dualarımız bir: “Rabbim, aziz vatanımızı, kahraman milletimizi her daim muzaffer eylesin; şehitlerimize de rahmet eylesin.” dedi.

Günün anlam ve önemine binayen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yaptığı konuşmasında;
 "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinden cephede savarak şehit olan askerlerimiz için ve hala teröre karşı canlarını siper eden tüm güvenlik güçlerimiz için dua ettik" dedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı günden bu yana tüm Nevşehirlilerin büyük bir hassasiyetle ülkesine sahip çıktığını ifade eden Milletvekili Açıkgöz, "Tüm Türkiye'de olduğu Nevşehir'de de tüm vatandaşlarımız birbirine kenetlenmiş durumda. Şehit haberlerini aldıktan sonra devletimize, ülkemize, milletimize, gelenek ve göreneklerimize uygun olarak hep beraber burada dua etme ihtiyacı duyduk. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Nevşehir'de gereken hassasiyeti en üst noktada gösteriyor ve gösterecekte. Buradan tüm katılan kardeşlerimize Nevşehirli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Hep beraber, Zeytin Dalı Harekatı başladığı günden beri bu hassasiyeti milli birlik ve beraberlik şuurunu gösteriyorlar. İnşallah bir daha böyle haberleri almayız. Nevşehir olarak hep beraber devletimizin ülkemizin askerimizin polisimizin güvenlik güçlerimizin yanındayız. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.