banner461
banner195

Nevşehir'de Can Güvenliği Olmayan Asansörler Mühürleniyor

Nevşehir il merkezinde bulunan apartmanların asansörlerinin kontrolleri aralıksız devam ediyor. Bu manada Yeşil Etiketli Olmayan Asansörler Mühürleniyor.

Nevşehir'de Can Güvenliği Olmayan Asansörler Mühürleniyor
08 Eylül 2016 Perşembe 09:50

banner143
banner134
Nevşehir il merkezinde bulunan apartmanların asansörlerinin kontrolleri aralıksız devam ediyor.
 
Nevşehir ‘de asansörlerin kontrolünden sorumlu olan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkililerininyaptığı denetimlerde tüm uyarılara karşın, asansör kontrolleri yaptırılmayan apartmanların asansörleri,  5393 Sayılı Belediye Kanunun 15. Maddesi’nin 1. Fıkrası S bendi gereğince Nevşehir Belediyesi Zabıta Ekiplerinin de kontrolünde mühürleniyor.
 
Nevşehir Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü(TSE)arasında bir süre önce yapılan protokol gereği, belediye sınırları içerisindeki asansörlerin yıllık kontrollerinin yapılması için TSE’nin yetkilendirilmişti.
 
TSE yetkilileri gerçekleştirilen yetkilendirme protokolü kapsamında, il merkezindeki apartmanlardaki asansörlerin muayenelerini rutin şekilde sürdürüyor. Gerçekleştirilen muayene işlemlerinin ardından standartlara uygun asansörlere, Yeşil Etiket yapıştırılarak söz konusu asansörün güvenli şekilde kullanılabileceği belirtiliyor.
 
Yapılan kontrollerde asansörlerin arızalı veya bakımının yapılması şeklinde apartman yöneticileribilgilendirilerek ,asansörlerin bakımının yapılması isteniyor. Söz konusu uyarılara rağmen herhangi bir işlemin gerçekleştirilmediği apartmanlardaki asansörler ise can ve mal güvenliği açısından taşıyacağı risk nedeniyle TSE uzmanlarının yanı sıra Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek asansörlerin  çalışmasına izin verilmiyor..


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.