banner461
banner195

Nevşehir de Dev Kompleksin Hafriyatı Sürüyor

Nevşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Merkezi’nin inşaat alanındaki hafriyat çalışmalarını aralıksız sürüyor.

Nevşehir de Dev Kompleksin Hafriyatı Sürüyor
23 Ağustos 2013 Cuma 12:44

banner143
DEV KOMPLEKSİN HAFRİYATI SÜRÜYOR
İlgili Galeriye Git
banner134

 HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı ise  51 bin 486 metrekarelik bir alanı oluşturacak.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen,  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde , 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

 

Belediye hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir  şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

 

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.

 

İnşaat zemininde oldukça yoğun kaya kütlelerinin çıkması nedeniyle halen yoğun şekilde devam ettirilen hafriyat çalışmalarında kırıcılar,  tonlarca ağırlıktaki kaya kütlelerini  parçalıyor.

 

Nevşehir’in görünümüne de önemli katkılar sağlayacak Nevşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin inşaatı, hafriyat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte başlatılacak.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
AYKUT AHMET ZEDECİ - 5 yıl önce
gece 23.00 a kadar kaya kiriyorlar kimsenin sesi çikmiyor zannimca fib haber i de ele geçirmiş belediye. nerde mazlumun sesi ak parti. insanlar evlerinde bu sesten oturamaz oldu. nerde kanun nerde devlet. yeni mah. adina...