banner461
banner195

Nevşehir de Engellilere Sağlık Taraması

Nevşehir Belediyesi tarafından Şubat ayında hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren engelliler, genel sağlık taramasından geçirildi.

Nevşehir de Engellilere Sağlık Taraması
22 Nisan 2014 Salı 11:16

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi tarafından Şubat ayında hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren engelliler, genel sağlık taramasından geçirildi. Merkez’de sosyal, kültürel ve spor alanlarında eğitim gören 30 engelli, Nevşehir’de İş Sağlığı ve Güvenliği alanında faaliyet gösteren  Selin OSGB yetkilileri tarafından sağlık taramasından geçirildi.

Kıratlıoğlu Mahallesi’nde Nevşehir Belediyesi tarafından eğitilebilir düzeydeki engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra  engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunmasının amaçlandığı merkezden yararlanan 30 engelli, Başhekim Dr. Muharrem Küçükgül başkanlığında, Dr. Kamil Esen ve Dr. Emrullah Çelik ve Hemşire Verda Gençer’den  oluşan sağlık heyeti tarafından Göz Sağlığı –Kulak ve İşitme Sağlığı-Diş Sağlığı ve Genel Sağlık taramasından geçirildi.
Sağlık kontrolünden geçirilen bazı engelliler,  ileri tetkikleri için Devlet Hastanesi’ne yönlendirilirken, belirli aralıklarla engellilerin sağlık taramalarının sürdürüleceği belirtildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.