banner461
banner195

Nevşehir de Görme Engelliler Hizmet Binası Açıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından Necdet Ersan Parkı’nda yaptırılan Nevşehir Görme Engelliler Kültür ve Birleşme Derneği(GÖRBİR) hizmet binası, düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Nevşehir de Görme Engelliler Hizmet Binası Açıldı
13 Mayıs 2013 Pazartesi 15:03

banner143
Nevşehir de Görme Engelliler Hizmet Binası Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Görme Engelliler Kültür ve Birleşme Derneği’nin hizmete açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan GÖRBİR Dernek Başkanı Erol Mutlu, iki dönemden beri derneklerine her türlü yardım ve desteği esirgemeyen Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Vali Abdurrahman Savaş’a minnet borçlu olduklarını ifade etti.Mutlu, belediyenin sadece yol, su ve kanalizasyon hizmetlerinden sorumlu bir birim değil, sosyal alanlarda da hizmet üreten bir noktada olduğunun Nevşehir Belediyesi tarafından ortaya konulduğunu ifade etti.470 üyeye sahip derneğin hizmetlerinin daha etkin noktalarda devam ettirilmesi için hizmete kazandırılan merkezin önemli çalışmalara imza atacağını ifade eden Mutlu,hizmet binasını derneğe kazandıran Belediye Başkanı Hasan Ünver başkanlığında tüm çalışanlarına teşekkür etti.

Nevşehir İş Kur Müdür Vekili Mehmet Cem Kuru’da,GÖRBİR ile 3 yıldan beri bir dizi kurs çalışmalarını düzenlediklerini belirterek,bu süreçte açılan çeşitli eğitim çalışmalarından 95 engellinin yararlandırıldığını kaydetti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de ,şehir merkezinde sivil toplum örgütleri ile iyi bir iletişim içerisinde olduklarını belirterek, değişik merkezlerde sivil toplum örgütlerinin alt yapı hizmetlerini geliştirerek, onların daha verimli ve kaliteli hizmet üretmelerine yardımcı olduklarını ifade etti.Ünver, Nevşehir Belediyesi’nin önümüzdeki süreçte de değişik dernek ve odaların modern şartlarda üyelerine dönük çalışmalarını ortaya koyabilmeleri adına yardım ve katkılarının süreceğine işaret etti. Ünver “Bir şehir merkezinde sivil toplum yapılanması ne kadar artış gösterirse o şehrin modernizasyonu ve kaliteli bir yaşam içerisinde olması daha da kolaylaşır.”dedi.

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ’da sivil toplum örgütlerinin bir bütünün parçaları gibi olduğunu ifade ederek, Nevşehir’de görev yaptığı süre içerisinde bu etkileşimin en üst düzeyde ortaya konulduğunu, yeni görev yeri olan Manisa’da da Nevşehir’deki sivil toplum örgütleri arasındaki uyumun benzerini hayata geçirmeye çaba harcayacağını kaydetti.

Törende daha sonar GÖRBİR ile Nevşehir İŞ KUR müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Rapido eğitiminin  3. döneminde başarılı olan engellilere belgeleri Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet müdürü Mehmet Yüksel, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı  Tuncer Gök ve daire müdürleri tarafından başarı sertifikaları verildi.

Daha sonra   GÖRBİR hizmet binasının kurdelası kesilerek engellilerin hizmetine sunuldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 5 yıl önce
başkan başkan....bırakın ona buna yağcılık yapmayı....engelilere ne hizmet verdiniz bu güne kadar onu söyleyin....gözleri görmeyen çocuklarımız kayseriye ve niğdeye yatılı olarak gidiyor....nevşehirde görme engelli okulu olmadığı için....kendinize makam binaları yaptırmayı gayet güzel beceriyosunuz....başkanlığını yaptığınız görme engelli çocukların bir okulu dahi yok nevşehirde..okulu bırakın bizler herhangi bir okulda bir sınıfa dahi razıyız en azından il öğretimini alsınlar .....