banner461

Nevşehir'de İlçe müftüleri Ayvalı’da toplandı

2018 Yılının ilk İlçe Müftüleri toplantısı Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün Başkanlığında Ürgüp İlçesi Ayvalı Köyünde yapıldı.

banner503
Nevşehir'de İlçe müftüleri Ayvalı’da toplandı
23 Ocak 2018 Salı 12:30

banner143
banner134
Toplantıya, İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Acıgöl İlçe Müftüsü Tahsin Mutlu, Derinkuyu İlçe Müftüsü Ramazan Gökmen, Hacıbektaş İlçe Müftüsü Mustafa Bahacan, Kozaklı İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit ve Ürgüp İlçe Müftüsü Abdül Muhammed Çınar katıldı.
Toplantıda 2018 Yılı Hac organizasyonunda görev alacak personel seçimi, Vaaz ve irşat faaliyetleri, 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarının yaygınlaştırılması, gençliği zararlı alışkanlıklardan ve sapkın dini fikir ve akımlardan koruma tedbirleri görüşüldü.
Toplantıda il ve ilçeler arasındaki diyalog ve hizmet akışının daha verimli sürdürülmesi noktasında ilçe müftüleri görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.
İl Müftüsü Yakup Öztürk, katılımlarından dolayı tüm ilçe müftülerine ve yapmış olduğu başarılı organizasyon için de Ürgüp İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınara’ a teşekkür etti.
Toplantı sonrası İl Müftüsü Yakup Öztürköğle namazı öncesi Ayvalı Köyü Merkez Camiinde cemaatle buluştu ve sohbette bulundu. 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.