banner461
banner195

Nevşehir'de Otobüs durağına park sorumsuzluğu

Nevşehir'de araçlarını otobüs duraklarının bulunduğu yere park eden vurdumduymaz sürücüler trafiği tehlikeye sokuyor.

Nevşehir'de Otobüs durağına park sorumsuzluğu
01 Haziran 2018 Cuma 23:54

banner143
banner134

Maalesef Nevşehir merkezinde ki bir çok duraklarda yaşanan bu olumsuz durum gerek sürücüleri gerekse vatandaşları tehlikeye düşürüyor. En son bugün Nevşehir çarşı merkezi Karadeniz Pastanesi önündeki durağın bulunduğu yerde yaşandı. Vurdumduymaz ve düşüncesiz araç sürücüsü yüzünden Otobüsler durağa yanaşamadı, cadde üzerinde trafik kilitlendi. Nevşehir Halk Otobüsü sürücüsü ise yolcu indirip bindirmek için mecburen yol ortasında durmak zorunda kaldı. 

Çoğunlukla sabah saatleri ile akşam iş ve okul çıkış saatlerinde meydana gelen bu olay vatandaş ve otobüslere zor anlar yaşatıyor.

Aracını otobüs durağına yada giriş ve çıkışlarına park edip ortadan kaybolan vurdumduymaz sürücüler durakta bekleyenleri kızdırıyor. Yolcu indirip bindirmek için gelen otobüsler durağa park etmiş olan araç nedeniyle durağa yanaşamayınca mecburen yolun ortasında duran otobüsler trafiğe de engel oluyor. 

Yol ortasında yolcu alan otobüslere diğer sürücüler korna çalarak tepki gösterirken, Otobüse binmek isteyen vatandaşlar yolun ortasına kadar ilerlemek zorunda kalıyor. Hatalı park eden araç sürücüsünün yol açtığı olumsuzluklar karşısında vatandaşlar tepki gösterdi. Park etmenin yasak olduğu ortamda bir de otobüs durağına park eden vurdumduymaz sürücü akşam okuldan yada işten çıkıp evine gitmek için yollara çıkan vatandaşları mağdur etti.

İşte duyarlı bir FİB Haber okurumuz, Karadeniz Pastanesi önündeki durağın otobüs çıkışına park edilen araçları görüntüledi. Bu sorumsuz parklar nedeniyle yolcuların Minibüs beklerken sıkıntı yaşadıklarını ve yer bulamadıklarını belirten okurumuz, bu nedenle bazı Minibüslerin durağa yanaşamadıklarını, yolcuları fark edemediğini ve bu nedenle yolda kaldıklarını söylediler. Vatandaşlar özellikle Belediye ve Trafik ekiplerinden duraklarda yapılan bu sorumsuzluğun önüne geçilmesine istediler.

Mübarek Ramazan günü ve şiddetli yağmur altında Halk otobüsüne binmeye çalışan öğrencilerin zorlu mücadelesi böyle görüntülendi..


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.