banner461
banner195

Nevşehir de Tarım Danışmanları Kasaba ve Köylerde Çiftçi Toplantıları düzenliyor

Nevşehir de Tarım Danışmanları Kasaba ve Köylerde Çiftçi Toplantılarına başladı.Nevşehir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Nevşehir de Tarım Danışmanları Kasaba ve Köylerde Çiftçi Toplantıları düzenliyor
07 Mart 2013 Perşembe 13:48

banner143
banner134

 Nevşehir İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, TARGEL(Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi) kapsamında faaliyet gösteren Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimlerce görev yaptıkları Kasaba ve Köylerde 27/02/2013-01/03/2013 tarihleri arasında “Hayvan Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadele” konularında çiftçi toplantıları yapıldı.

 

Çiftçi Toplantılarında; Hayvancılık yapan yetiştiricilerimizin hayvanlarına ait pasaportlarını İl Müdürlüğümüzden almaları, hayvanlarının alış, satış, ölüm gibi işlemlerinin pasaport üzerinden yapmaları, İlçeler arası ve İl dışı hayvan satışlarında Veteriner Sağlık Raporu almaları gerektiği ve sevk işlemleri için şap aşısının zorunlu olduğu, konuları vurgulandı.

 

Ayrıca, Şap, Kuduz, Brucella ve PPR (koyun keçi vebası) aşılama kampanyalarının önemi belirtilerek yetiştiricilere konuyla ilgili İl Müdürlüğümüzce bastırılan 5000 adet liflet ve 200 adet afiş dağıtıldı.07 Mart 2013


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.