banner461
banner195

Nevşehir'de Yıl Başı Öncesi 2 Bin Fidan Dağıtıldı

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü, ’Yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girelim’ sloganı eşliğinde ücretsiz fidan dağıtımı etkinliği gerçekleştirdi.

Nevşehir'de Yıl Başı Öncesi 2 Bin Fidan Dağıtıldı
30 Aralık 2017 Cumartesi 22:31

banner143
banner134
Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da 2018 yılına girerken Nevşehirli vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

'Yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girelim' sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde bugün Cuma namazı öncesinde, (öğleden önce) Nevşehirli vatandaşlara Nissara AVM önünde 2000 adet ücretsiz karaçam ve sedir fidanları dağıtıldı.

Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, yeni yıla ağaç keserek değil, ağaç dikerek girelim sloganıyla bu dağıtımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Satırlı, fidanları ücretsiz olarak dağıtıldığını belirterek," Ormanlarımızda son bir hafta boyunca tedbirlerimizi arttırdık. Değişik bölgelerde devriyeler atarak yılbaşı için çamların kesilmemesine gayret ettik. Ayrıca  'Yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girelim' sloganı eşliğinde" vatandaşlarımıza ücretsiz olarak 2000 adet sedir ve karaçam fidanlarının dağıtımını gerçekleştirdik" dedi.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.