banner461

Nevşehir Devlet Hastanesi Ambulansına Tren Çarptı

Nevşehir Devlet Hastanesine ait Ambulans, Niğde ye hasta götürürken hemzemin geçitte tren çarptı.

banner503
Nevşehir Devlet Hastanesi Ambulansına Tren Çarptı
01 Şubat 2018 Perşembe 19:49

banner143
banner134
Niğde’de hemzemin geçit bariyerlerinin kısa olması faciaya davetiye çıkarıyor. Aradaki boşluktan geçmeye çalışan bazı sürücüler ölümle burun buruna geliyor. İşte bu yüzden meydana geldiği iddia edilen kazalara en son dün akşam yaşandı. Edinilen bilgilere göre, Nevşehir Devlet Hastanesi sevk ekibi ambulansla hasta götürürken Niğde'de hemzemin geçitte tren çarpması sebebiyle kaza geçirmişdi. Neyseki ambulansta bulunan sağlık ekipleri ve hasta kazayı hafif atlattılar. Kendilerine geçmiş olsun der tekrarının yaşanmaması temenni ederiz.

Öte yandan, Niğde Eski Sanayi Bölgesi’nde bulunan hemzemin geçitte kullanılan göstermelik bariyer sistemi, görenlerin tepkisine neden oluyor. Olması gereken boyuttan çok kısa olan bariyer sistemi bazı sürücülerin ölüm riskine rağmen hayatlarını tehlikeye atma pahasına hemzemin geçidi kullanmasına olanak sağlıyor. Vatandaşlar, kazalara açık davetiye çıkaran bu sisteme son verilerek standartlara uygun bariyerlerin kurulmasını istiyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yunus Onurlu - 2 yıl önce
Bariyerler kısa olabilir ama resimde de görüldüğü gibi tren gelirken ledli uyarı ışığı var DUR diye yazan. Bunu da görmüyor mu ambulans şoförü? Trene alışık değil tabi Nevşehir'de demiryolu olmadığı için. Lütfen hemzemin geçitlere yaklaşırken dikkatli olalım ve bariyerlere değil gözümüze güvenelim. İyice yavaşlayıp tren var mı yok mu bi bakalım. Zira tren duramaz kütlesi çok fazla olduğu için ama biz durabiliriz.
Avatar
Mehmet ırmak - 2 yıl önce
Sağlık ekiplerinin adını bile var mı