banner461

Nevşehir Hacı Adaylarını Kutsal Topraklara Uğurladı

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Hacı Adaylarını Uğurlama Programı düzenlendi.

banner503
Nevşehir Hacı Adaylarını Kutsal Topraklara Uğurladı
02 Eylül 2015 Çarşamba 14:38

banner143
banner134
 Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Hacı Adaylarını Uğurlama Programı düzenlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2015 yılı hac organizesinde, hac farizasını yerine getirmek üzere İl’imizden Nevşehir 1. Kafile olarak giden 155 hacı adayı, 1 Kafile Başkanı ve 5 Din görevlisi olmak üzere toplam 161 kişilik kafile, eski sebze pazarı meydanından saat 13.30’da düzenlenen program sonrası Nevşehir Kapadokya Hava Limanına uğurlandı.

            Törene; Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Av. Murat Göktürk ve Mehmet Voral, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Seçen, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Göksel Taşcı, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftülük personeli, hacı adayları ve yakınları ile kalabalık bir halk topluluğu iştirak etti.
 
Çardak Köyü Ebu Suud Camii İmam Hatibi Nuri Aksom’un okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Nevşehir İl Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosu tarafından söylenen ilahilerle devam etti.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Hacca gitmek nasip işidir. Bu sene sizlere nasip olmuştur. Sevaplar kat kat gelecek, tevbeler kabul olacak, günahlar affolacak inşallah. Bu Allah’ın bir ikramı, ihsanı ve lütfudur. Bunun kıymetini bilmek ve en iyi şekilde değerlendirmek lazımdır.

Bol bol namaz kılmanızı, bol bol tavaf yapmanızı, bol bol vatana millete, ümmete dua etmenizi tavsiye ederim. Vaktinizi boş şeylerle geçirmeyiniz. Özellikle günah işlemekten, incitmekten, kırmaktan, kavgadan, bağırıp çağırmadan uzak durun. Elinize, dilinize, belinize sahip çıkın. Kazandıklarınızı kaybetmeyin. Böylece anasından doğduğu gün gibi tertemiz olur müjdesine nail olur.

Allah (c.c.) yolculuğunuzu hayırlı, uğurlu ve bereketli eylesin. Sizlere müjdeler olsun. Binler, Yüzbinler hatta Milyonlarca Müslüman arasında; duaların kabul olduğu, günahların affolduğu Mübarek topraklara gitmek, karşılığı ancak Cennet olan hac ibadetini yapmak sizlere nasip oluyor. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Rabbim haccınızı mebrur, sa’yinizi meşkûr, amelinizi makbul, günahlarınızı mağfur eylesin. Dualarınızda bizleri de unutmayın” dedi ve coşkulu bir dua yaptı.

Duanın ardından, hacı adayları ve yakınları sevinç gözyaşları içerisinde vedalaşarak, Nevşehir Kapadokya Hava Limanına uğurlandı.

Nevşehir Kapadokya Hava Limanında İl Müftülüğü görevlileri Mehmet Şaban Yılmaz, Adnan Tekin ve Durmuş Demirci tarafından karşılanan hacı adayları, yapılan gerekli resmi işlemlerin ardından, 22.20’de Medine’ye uğurlandı.
 Nevşehir’ den Medine’ye giden hacı adayları hac farizasını yerine getirdikten sonra, 11.10.2015 tarihinde Türkiye’ye dönüş yapacaklar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.