banner461
banner195

Nevşehir Haritasındaki İlginç Detay

Nevşehir Derinkuyu'nun Güneyce Köyü ile ve Gülşehir'e bağlı Bölükören Köyü'nün farklı birer yönleri var. Nevşehir il haritasında farklı ilçenin sınırları içinde yer aldığı halde, başka bir ilçeye bağlı olan köyler dikkat çekiyor.

Nevşehir Haritasındaki İlginç Detay
17 Nisan 2014 Perşembe 18:47

banner143
banner134

 Haritadaki İlginç Detay

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu'nun Güneyce Köyü ile ve Gülşehir'e bağlı Bölükören Köyü'nün farklı birer yönleri var. Nevşehir il haritasında farklı ilçenin sınırları içinde yer aldığı halde, başka bir ilçeye bağlı olan köyler dikkat çekiyor.

Ürgüp ilçesi sınırlarında olan Güneyce Köyü’nün çevresi tamamıyla Ürgüp’e bağlı köy ve beldelerle çevrili ancak Güneyce Köyü Derinkuyu ilçesine bağlı. Köylülerin talebiyle yıllar önce Derinkuyu ilçesine bağlanan Güneyce’nin haritada farklı bir renkle gösteriliyor olması belki de köye farklı bir özellik katıyordur.

Aynı durum, Gülşehir ilçesine bağlı Bölükören Köyü için de geçerli çevresi tamamen Acıgöl’e bağlı belde ve köylerle çevrili olan Bölükören de aynı şekilde farklı ilçenin sınırlarında olduğu halde başka bir ilçeye bağlı köy statüsünü sürdürüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.