banner461
banner195

Nevşehir İl Özel İdarede Yangın Tatbikatı Yapıldı !

Nevşehir il Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından çalışan personellere yönelik Yangın ve Tahliye konulu uygulamalı eğitim semineri verildi.

Nevşehir İl Özel İdarede Yangın Tatbikatı Yapıldı !
14 Haziran 2014 Cumartesi 11:45

banner143
banner134

Nevşehir il Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından çalışan personellere yönelik Yangın ve Tahliye konulu uygulamalı eğitim semineri verildi.

11 Haziran 2014 Çarşamba günü İl Özel İdaremizde çalışan personellere yönelik Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Kurumumuz iş güvenliği hizmetini yürüten Referans Grup İş OSGB ile birlikte yangın tatbikatı ve eğitimi düzenlenmiştir.

Kullanılan her türlü yapı, bina, tesis ve işletmenin, tasarımı, yapımı, işletimi, bakımı ve kullanımı safhalarında çıkabilecek yangınların en aza indirilmesini ve herhangi bir şekilde çıkabilecek yangının can ve mal kaybını en aza indirerek söndürülmesini sağlamak üzere, yangın öncesinde ve sırasında alınacak tedbirlerin, yangının, ısı, duman, zehirleyici gaz, boğucu gaz ve panik sebebiyle can ve mal güvenliği bakımından yol açabileceği tehlikeleri en aza indirebilmek için, eğitim amacıyla düzenlenen yangın tatbikatı bütün kurum personelimizin katılımıyla gerçekleşmiştir.

İl Özel İdaremiz Genel Sekreteri Uğur Akgüller ve İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Ahmet Köksal yaptıkları konuşmalarda, 6631 İş Sağlığı Güvenliği Kanunu gereğince yapılan bu tatbikatın çıkabilecek harhangi bir yangın esnasında can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yapıldığını ve bundan sonrada bu tür tatbikatların aralıklarla tekrarlanarak yaşanabilecek elim olayların yaşanmamasını sağlamak olduğunu ifade ettiler.

Genel Sekreterimiz yangın tatbikatı nedeniyle işbirliği yapan Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeline, Referans Grup İş OsGB çalışanlarına ve katılım sağladıkları için İl Özel İdaremiz personeline teşekkür ederek bu tatbikatın gerçekte yaşanmaması temennisinde bulundular.

 

          

 

          

 

          

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.