banner461
banner195

Nevşehir İl Özel idaresi'nde İç Bütçe 58 Milyon TL

Nevşehir İl Özel idaresinin iç bütçesi belirlendi. Bütçeye kamu kurum ve kuruluşlarından gelecek yatırımlarda eklenince toplam bütçenin kurum bütçesinin yaklaşık iki katına kadar çıkabilmesi öngörülüyor.

Nevşehir İl Özel idaresi'nde İç Bütçe 58 Milyon TL
26 Ocak 2016 Salı 15:02

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel idaresinin iç bütçesi belirlendi. Bütçeye kamu kurum ve kuruluşlarından gelecek yatırımlarda eklenince toplam bütçenin kurum bütçesinin yaklaşık iki katına kadar çıkabilmesi öngörülüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, il özel idaresinin bu yıl ki iç bütçesinin 58 Milyon TL olarak belirlendiğini belirtti.

Bütçe planlamalarına göre bu yıl köy içi yol düzenlemelerine ve ana yolların asfaltlanmasına ağırlık verileceğine dikkat çeken İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan, 2016 Yılının yapılacak çalışmalara ve planlamalara baraka geçen yıla oranla daha verimli bir yıl olarak geçeceğine inandığını kaydetti.

Çavuşin – Avanos yol güzergahının asfaltlama çalışmalarının ihalesinin yanında Ürgüp Ayvalı köprüsünün tamamlanarak hizmete açılacağına işaret eden Cihan, önümüzdeki bir iki ay içerisinde belirlenecek olan kamu kurum ve kuruluşlarının il özel idaresi marifetiyle yapacakları çalışmalarla bütçenin daha da artacağına da değindi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.